• In English
 • Мінцифри: Єдиній державній електронній системі в сфері будівництва - 3 роки
  Міністерство цифрової трансформації України, опубліковано 30 червня 2023 року о 13:44

  Будівельна сфера тривалий час була однією з найбільш корумпованих і закритих галузей в Україні. У ціну практично кожного квадратного метра забудови закладалась вартість хабарів, а прості громадяни роками не могли отримати дозволи на будівництво. Цифровізація допомогла кардинально реформувати галузь.

  Майже 3 роки тому запрацювала Єдина державна електронна система в сфері будівництва (ЄДЕССБ). Тепер вся будівельна документація по багатоквартирних будинках та великих промислових об’єктах створюється виключно в е-системі.

  Це проектна документація, технічна інвентаризація, будівельні паспорти, результати експертизи, рішення з присвоєння адрес — загалом 2,6 млн електронних документів.

  Інформація про будівництво тепер онлайн і доступна для громадськості. Кожен виданий дозвіл на будівництво заздалегідь відображається на публічному порталі е-системи, тож громадяни та підприємці можуть будувати без необхідності заносити хабарі.

  За ці три роки в ЄДЕССБ створено 45 електронних кабінетів, у яких працює понад 72 тисячі професійних користувачів: архітектори, інженери-проектувальники, енергоаудитори, представники органів будівельного контролю.

  На порталі Дія доступні 14 будівельних сервісів. За весь час ними скористалися понад 100 тисяч разів.

  Антикорупційний ефект від цифровізації будівництва становить 1,5 млрд грн на рік, загалом держава зекономила 9,6 млрд грн.

  Проте це лише частина реформи будівництва. Разом з Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури та за підтримкм USAID / UK aid проекту TAPAS працюємо над подальшою цифровізацією.

  Наступний крок — законопроект 5655. Він дозволить зробити будівництво ще більш прозорим та зручним для громадян.

  Верховна Рада разом з профільними міністерствами уже звернулася з листом до європейських колег, щоб презентувати наші здобутки з цифровізації будівництва у Європарламенті. А також на найвищому рівні обговорити законопроект 5655, щоб разом визначити дорожню карту змін.