• In English
  • Мінсоцполітики: У Центрах життєстійкості стартували тренінги для фахівців Пенсійного фонду України
    Міністерство соціальної політики України, опубліковано 25 грудня 2024 року о 15:09



    Оновлено

    З грудня  для працівників сервісних центрів Головного управління Пенсійного фонду України стартували групові тренінги у Центрах життєстійкості. За цей час понад 3222 фахівців ПФУ долучилися до занять у 165 громадах України.

    Усі учасники курсу отримують практичні методики та техніки, які допомагають ефективно реагувати на стресові ситуації та розвивати власну стресостійкість. Адже працівники сервісних центрів є фахівцями “першої лінії”, які безпосередньо комунікують з людьми, надають їм консультації, а тому потребують відповідних навичок.

    Під час занять психологи Центрів життєстійкості навчають навичкам першої психологічної допомоги, роботі з емоціями, методам регуляції внутрішнього стану та адаптації до кризових умов.

    “У Центрах життєстійкості ми допомагаємо фахівцям “першої лінії контакту” зберігати ресурсність і витримку, які вони потім передають своїм громадам. Кожен тренінг, кожна консультація - це та цеглинка, яка допомагає людині формувати власну стійкість. Ми раді, що завдяки Центрам життєстійкості є можливість підтримати працівників   Пенсійного  фонду,” — поділилася Міністр соціальної політики України Оксана Жолнович.

    Навчання організовані психологами просторів за міжнародною програмою ВООЗ “Самодопомога Плюс” і спрямовані на підтримку психічного здоров’я, зниження рівня стресу й тривожності, а також профілактику професійного виснаження та вигорання.

    Перші тренінги вже успішно пройшли в селищах Володимирець, Демидівка, Рокитне, а також у містах Вараш, Дубно, Радивилів, Рівне та Сарни. У планах - залучити фахівців у решті областей, де відкрито Центри життєстійкості. А це - 199 громад у 23 областях України.

    “Працівники Пенсійного фонду України щоденно контактують з громадянами, допомагаючи їм вирішувати важливі життєві питання. Посеред викликів війни це особливо напружена і відповідальна робота. Завдяки Центрам життєстійкості наші фахівці отримують не лише психологічну підтримку, а й інструменти для допомоги тим, хто перебуває у стресі,”— зазначив Голова правління Пенсійного фонду України Євгеній Капінус.

    Центри життєстійкості, які працюють у 199 громадах України, постійно проводять заходи з підтримки ментального здоров’я, навчальні сесії, консультації та групи взаємодопомоги для спеціалістів “першої лінії контакту” - лікарів, освітян, соцпрацівників, представників поліції.

    Мета діяльності цих осередків – допомогти українцям долати стреси, пропрацьовувати травматичний досвід, повертатися до активного життя і включатися в ініціативи своєї громади після потрясінь..

    Усі активності у Центрах життєстійкості  – безоплатні та організовані Міністерством соціальної політики в межах Всеукраїнської програми ментального здоров'я “Ти як?” Першої леді Олени Зеленської.