• In English
  • Мінсоцполітики: У 45 містах України надаються безоплатні послуги підтримки постраждалим від домашнього насильства
    Міністерство соціальної політики України, опубліковано 14 травня 2024 року о 13:37

    У 45 містах України надаються безоплатні послуги підтримки постраждалим від домашнього насильства. З початку повномасштабної війни, завдяки цим сервісам, вдалося допомогти більш ніж 50 000 постраждалим від насильства.

    У співпраці Міністерства соціальної політики України, Фонд ООН у галузі народонаселення реалізує проєкт «Міста і громади, вільні від домашнього насильства». 

    Проєкт передбачає розвиток мережі якісних спеціалізованих послуг і покращення координації та міжвідомчої взаємодії органів і служб на муніципальному рівні, а також активізацію та залучення жителів громад до запобігання та раннього виявлення випадків домашнього насильства.

    Створення муніципальних систем запобігання та протидії домашньому насильству базується на принципах 4П та включає: 

    • Запобігання: формування у громаді нульової толерантності до насильства та посилення готовності членів громади протидіяти його проявам.

    • Послуги та захист: покращення доступу постраждалих, незалежно від віку та стану здоров’я, до якісних комплексних послуг, орієнтованих на їх потреби, а також надання цих послуг.

    • Притягнення кривдника до відповідальності: забезпечення належного розгляду випадків домашнього насильства і притягнення кривдника до передбаченої законом відповідальності та зміну моделі його поведінки.

    • Політики: налагодження скоординованого міжсекторального реагування на насильство, що гарантує ефективну та своєчасну допомогу у кожному випадку. 

    Зараз у межах проєкту у 45 містах і громадах України функціонують денні центри соціально-психологічної допомоги, кризові кімнати і притулки, мобільні бригади соціально-психологічної допомоги та спеціалізовані служби первинного соціально-психологічного консультування. 

    Для поширення успішного досвіду проєкту «Міста і громади, вільні від домашнього насильства» планується затвердити методичні рекомендації з протидії домашньому та гендерно зумовленому насильству. Далі вони будуть розповсюджені по всій території України. 

    Знайти контакти сервісів підтримки можна тут -https://rozirvykolo.org/kontakty-dopomogy

    Міністерство соціальної політики вдячне міжнародним партнерам за підтримку України у протидії домашньому насильству. Наша співпраця з UNFPA в Україні можлива у межах двох проєктів – «EMBRACE» та «AMBER». Вони фінансуються Урядом Великої Британії та Канади відповідно.