• In English
 • Мінсоцполітики: Термін проходження ідентифікації пенсіонерами, які стали ВПО до повномасштабної війни, продовжено до 31 березня 2024 р.
  Міністерство соціальної політики України, опубліковано 28 грудня 2023 року о 11:49

  Норма фізичної ідентифікації для всіх отримувачів пенсій та соціальних виплат діє в Україні з 2004 р. Вона необхідна для того, щоб перевірити, чи дійсно людина, яка отримує кошти від держави, є живою, і чи отримує виплату саме та особа, якій вони були призначені.

  Однак, у зв’язку з Covid-19, виплата пенсій пенсіонерам, які стали ВПО до 24 лютого 2022 р., здійснювалася без проходження фізичної ідентифікації з моменту введення в Україні карантину. Внутрішньо переміщеними особами до 24.02.2022, яким здійснюється виплата пенсії, стали понад 580 тис. пенсіонерів.

  У звʼязку зі скасуванням карантину з 1 липня 2023 року, було відновлено норму щодо проходження такими пенсіонерами з числа ВПО ідентифікації для продовження отримання пенсій. Але для того, аби дати таким людям більше часу і можливостей для проходження ідентифікації, Уряд продовжив строк для неї спочатку до 31 грудня 2023 року, а 27 грудня - ще, до 31 березня 2024 року.

   Уряд прийняв розроблену Мінсоцполітики постанову, яка продовжує для цих пенсіонерів термін проходження ідентифікації – до 31 березня 2024 р.

  Зважаючи, що під час війни частина українців не можуть фізично відвідати відділення банку чи відділення Пенсійного фонду, було значно розширено способи проходження фізичної ідентифікації. Наявні сьогодні інструменти дозволяють пройти її як віддалено, так і особисто відвідавши банківську установу чи ПФУ.

  Це означає, що пенсіонери зазначеної категорії мають час до цієї дати для проходження ідентифікації, протягом якого виплата пенсій продовжуватиметься.

  Визначений термін в 3 місяці необхідно використати, щоб пройти ідентифікацію зручним для себе способом, онлайн, офлайн чи за допомогою відеоконференції.

  Звертаємо увагу, що у випадку непроходження ідентифікації – пенсія накопичуватиметься на розрахунковому рахунку пенсіонера, до моменту проходження ідентифікації. Після проходження – уся сума пенсії перераховуватиметься на рахунок пенсіонера з місяця, у якому припинилось фінансування виплати.

  Це передбачено для того, щоб уникнути зловживань та ситуацій, коли коштами може скористатися інша людина, отримавши доступ до картки і ПІН-коду.