Мінсоцполітики та UNFPA посилюють співпрацю у сфері протидії насильству


У Міністерстві соціальної політики, сім’ї та єдності України відбулась зустріч Першого заступника Міністра Людмили Шемелинець з представниками Фонду народонаселення ООН в Україні (UNFPA) на чолі з заступником Представника UNFPA Джеймсом Окара Ваньямою.

Людмила Шемелинець подякувала партнерам за послідовну підтримку України у запобіганні та протидії гендерно зумовленому насильству, а також у просуванні рівних прав і можливостей жінок і чоловіків.

Під час зустрічі сторони обговорили ключові напрями подальшої співпраці. Зокрема, йшлося про підтримку у розробці Державної програми із запобігання та протидії домашньому та гендерно зумовленому насильству до 2030 року, а також про реалізацію оновленого Плану в межах Рамки співпраці між Урядом України та ООН щодо протидії сексуальному насильству, пов’язаному з конфліктом, на 2026–2027 роки.

«Ми щиро вдячні UNFPA за постійну підтримку та плідну співпрацю у сфері протидії насильству. В умовах війни це питання набуло особливої гостроти – як у частині домашнього, так і гендерно зумовленого насильства, пов’язаного з конфліктом. Саме тому для нас надзвичайно важлива ваша підтримка та експертна допомога – у посиленні системних рішень, розвитку послуг для постраждалих і формуванні ефективної державної політики у цій сфері», – наголосила заступник Міністра.

Окрему увагу приділено відновленню співпраці у розробці системи кейс-менеджменту для роботи з випадками насильства, як інструменту ефективної допомоги постраждалим.

Також Людмила Шемелинець поінформувала партнерів про напрацювання Міністерства над підзаконними актами щодо виплат проміжних репарацій постраждалим від сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом. 

За результатами зустрічі сторони домовилися посилити координацію в межах чинних ініціатив та розширити партнерство для впровадження ефективних рішень у сфері захисту постраждалих.