• In English
  • Мінсоцполітики: Понад 300 млн грн спрямувала держава за пів року на реабілітацію дітей з інвалідністю
    Міністерство соціальної політики України, опубліковано 04 вересня 2024 року о 17:07

    Одне з ключових завдань, над яким працює Мінсоцполітики, – створення умов, за яких особи з інвалідністю та діти з інвалідністю зможуть отримувати вчасну і якісну реабілітацію, допоміжні засоби реабілітації, соціальні послуги та іншу допомогу, що сприятиме їх поверненню до самостійного активного життя.

    Тривалий період часу реабілітація дітей з інвалідністю мала недостатній рівень фінансування. Через це тисячі родин з дітьми, які мають інвалідність і потребують підтримки у реабілітації, або взагалі не могли отримати її, або не могли зробити це вчасно.

    Завдяки злагодженій взаємодії Мінсоцполітики та Міністерства фінансів, у 2024 році держава виділила достатньо коштів, аби забезпечити реабілітацією всіх дітей, які цього потребують.

    Так, за першу половину 2024 року на потреби реабілітації дітей було спрямовано вже 303 млн грн, а послуги з реабілітації змогли отримати понад 5 600 дітей. 

    Це – в півтора рази більше, ніж за весь 2023 рік (183 млн грн) і в 1,8 раза більше, ніж навіть у довоєнний 2021 рік (165 млн грн).

    "Регулярна реабілітація – важливий етап на шляху до відновлення функціональності організму людини. Саме тому так необхідно, аби українські діти з інвалідністю могли проходити її вчасно. Родини, які виховують дітей з інвалідністю та потребують реабілітації, можуть звертатися до держави за відповідними послугами. У свою чергу ми в Мінсоцполітики активно працюємо над тим, щоб постійно розширювати перелік надавачів реабілітаційних послуг для дітей з інвалідністю", – підкреслила Міністр соціальної політики Оксана Жолнович.

    Нагадуємо, що послуги з реабілітації для дітей з інвалідністю надаються безоплатно, адже їх вартість реабілітаційним закладам оплачує держава (детальніше – в постанові КМУ № 309).

    Щоб забезпечити дитині з інвалідністю таку безоплатну реабілітацію, один з батьків (чи законний представник) має подати відповідну заяву і пакет документів до органу соціального захисту населення, які формують переліки дітей з інвалідністю для реабілітації. А з переліком реабілітаційних центрів можна ознайомитись за посиланням.

    Також нагадуємо, що безоплатно можна пройти реабілітацію в реабілітаційних установах Мінсоцполітики. Детальніше розповідаємо про це – за посиланням.