• In English
 • Мінсоцполітики та Офіс Генпрокурора викриває корупцію у сфері забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування
  Міністерство соціальної політики України, опубліковано 25 лютого 2020 року о 10:34

  Міністерство соціальної політики активізує співпрацю з Офісом Генерального прокурора з викриття схем та зловживань у сфері забезпечення житлом дітей, позбавлених батьківського піклування.

  Про це заявив заступник Міністра соціальної політики Олег Коваль.

  «Упродовж 2018-2019 років ОГП встановила численні факти неналежного використання коштів, неповного забезпечення прав дітей, а також невжиття достатніх заходів до збереження житла, яке передається або вже належить дітям. Серед порушників – чиновники як місцевого, так і центрального рівня»,- поінформував Олег Коваль.

  Заступник Міністра вважає ситуацію неприпустимою, особливо на фоні того, що команда Мінсоцполітики зробила усе можливе для виділення додаткових коштів на придбання житла для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування: у 2019 році було придбано 1971 квартиру, що фактично у два рази більше за показники попереднього року - 829 квартир.

  За словами Олега Коваля, серед найтиповіших порушень:

  зволікання зі створенням комісій, які визначають обсяг потрібних коштів;

  завищення вартості будівництва або придбаного для дітей житла;

  неналежне обстеження житла;

  недотримання вимог щодо мінімальних розмірів загальної та житлової площі на особу;

  порушення черговості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які вже стоять на “квартирному” обліку;

  відсутність роботи із недопущення відчуження та перепродажу куплених квартир.

  «Внаслідок такої бездіяльності кошти залишаються невикористаними, а права дітей – незахищеними», - підкреслив Олег Коваль.

  Заступник Міністра запевнив, що Мінсоцполітики буде перевіряти кожне придбане житло і за потреби залучатиме правоохоронні органи.