• In English
 • Мінсоцполітики та Міністерство Австрії з соціальних справ співпрацюватимуть щодо евакуації важкохворих дітей та розвитку комплексної реабілітації людей з інвалідністю
  Міністерство соціальної політики України, опубліковано 17 травня 2022 року о 14:02

  Міністр соціальної політики України Марина Лазебна провела зустріч з Федеральним Міністром Республіки Австрія з соціальних справ, охорони здоров’я, піклування та захисту прав споживачів Йоханнесом Раухом.

  Сторони обговорили співпрацю в питаннях евакуації важкохворих дітей з вразливих категорій, розвитку комплексної реабілітації людей з інвалідністю, надання допомоги літнім людям, які потребують стороннього догляду.

  Австрія вже прихистила 298 українських дітей з вразливих категорій, які були евакуйовані з території України. Щороку Австрія приймає на оздоровлення, лікування та реабілітацію не лише дітей, але і військових, які боронять нашу землю вже 8 років.

  «Зараз ми маємо 427 дітей з 5 дитячих закладів, які потребують евакуації та суттєвої підтримки впродовж і після евакуації. Значна частина з цих дітей важкохворі, лежачі, мають тяжку та помірну форму ментальних розладів. Всі вони потребують прихистку, медичних послуг та комплексного догляду. Ми обговорили можливість прийняти частину цих дітей в Австрії», - прокоментувала Марина Лазебна.

  Сторони обговорили 4 проекти розширення потужностей та підвищення якості послуг центрів комплексної реабілітації для людей з інвалідністю у Львівській, Київській та Вінницькій областях. Їх реалізація дозволить суттєво збільшити охоплення реабілітаційними послугами людей, які їх потребують.

  Також Міністр повідомила про потреби у забезпеченні гігієнічними засобами та ліками, спеціалізованими реабілітаційними програмами та паліативним доглядом літніх людей, які потребують стороннього догляду та отримують такий догляд вдома або в стаціонарних умовах.

  За результатами зустрічі сторони домовились найближчим часом в робочому порядку погодити конкретні кроки щодо співпраці в зазначених напрямках.