• In English
 • Мінсоцполітики розпочато підготовку державної доповіді з виконання Україною резолюції ради Безпеки ООН „Жінки, мир, безпека”
  Міністерство соціальної політики України, опубліковано 20 січня 2020 року о 16:56

  Мінсоцполітики ініціювало проведення 20 січня 2020 року засідання Міжвідомчої робочої групи з питань координації реалізації гендерної політики щодо підготовки державної доповіді з питань впровадження Національного плану дій України з виконання резолюції ради Безпеки ООН 1325 „Жінки, мир, безпека”, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 24.02.2016 № 11.

  До складу міжвідомчої робочої групи були залучені представники заінтересованих центральних органів виконавчої влади, міжнародних та громадських організацій, наукових установ.

  Заступник Міністра соціальної політики України з питань європейської інтеграції Сергій Ніжинський підкреслив, що внаслідок ситуації на Сході та Півдні України перед державою постали нові виклики: „Серед майже 1,5 мільйона переміщених осіб більшість складають жінки та діти, жінки стають все більш уразливими до різних порушень прав людини, зокрема, торгівлі людьми і насильства на тимчасово окупованих територіях, економічні наслідки конфлікту також гостро зачіпають жінок”.

  Заступник Міністра наголосив на тому, що збройний конфлікт, іноземна окупація, захоплення заручників, злиденність, прояви насильства у різних формах, масовість біженців і переміщених осіб, порушень прав людини на окупованих територіях – все це містить ґендерний компонент і вимагає консолідації та оптимального задіяння людського та інтелектуального потенціалу жінок у забезпеченні миру й безпеки.

  „Національний план дій консолідував дії державних інституцій і суспільства щодо активізації участі жінок у встановленні миру, наданні допомоги, захисті та реабілітації постраждалих від насильства”, – зазначив Сергій Ніжинський.

  Учасники засідання обговорили пропозиції щодо покращення методики формування звітності центральних та місцевих органів виконавчої влади для проведення моніторингу виконання Національного плану дій за чотири роки.