• In English
 • Мінсоцполітики разом з МЗС працюють над поверненням з Грузії до України дітей, які залишились без батьківського піклування
  Міністерство соціальної політики України, опубліковано 04 червня 2019 року о 17:14

   

  Міністерство соціальної політики разом із Міністерством закордонних справ України вживає заходи щодо повернення до України десяти дітей, українських громадян, які залишилися без батьківського піклування, у зв’язку з затриманням правоохоронними органами Грузії матері дітей, та які на сьогодні тимчасово перебувають у сімейних формах виховання на території цієї держави.

  Із матеріалів, висвітлених у засобах масової інформації, слідує, що родина з дітьми раніше проживала на території Хмельницької області, де і на сьогодні проживають родичі дітей.

  Відповідно до Порядку повернення до України позбавлених батьківського піклування дітей, які є громадянами України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.04.2003 р. № 569 (зі змінами), повернення дітей безпосередньо покладено на місцеві державні адміністрації.

  Наразі Хмельницькою обласною державною адміністрацією за дорученням Мінсоцполітики вживаються невідкладні заходи щодо соціального захисту українських дітей.

  З метою забезпечення прав малолітніх дітей Ярмолинецькою райдержадміністрацією Хмельницької області вжито заходів щодо повернення дітей до України, а саме:

  • проведено засідання комісії з питань захисту прав дитини при Ярмолинецькій райдержадміністрації;
  • прийнято розпорядження голови Ярмолинецької райдержадміністрації від 03.06.2019 № 125/2019-р „Про повернення до України малолітніх дітей, які залишились без батьківського піклування”;
  • затверджено склад групи уповноважених осіб з метою забезпечення повернення та супроводу малолітніх дітей з Грузії до України (до складу входять представники районної державної адміністрації: фахівці служби у справах дітей; відділу освіти, молоді та спорту; лікар-педіатр та лікар-реаніматолог).
  • передбачено кошти з джерел, не заборонених чинним законодавством, для повернення дітей до України групою уповноважених осіб.

  Наразі відбуваються організаційні заходи для здійснення авіаперельоту до Грузії.

  Відповідно до статті 25 Конституції України передбачено, що Україна гарантує піклування та захист своїм громадянам, які перебувають за її межами.