• In English
 • Мінсоцполітики: Підсумки 2020 року. Захист прав дітей
  Міністерство соціальної політики України, опубліковано 30 грудня 2020 року о 15:51

  Урядом схвалено 8 законопроектів, 17 постанов та розпоряджень, спрямованих на підвищення захисту прав дітей.

  Коментує Міністр соціальної політики Марина Лазебна: «Ми доопрацювали ініціативи, які роками не могли «вийти» з Міністерства і на спеціальному засіданні Уряду, присвяченому дітям, схвалили 8 законопроектів, 17 постанов та розпоряджень, які створюють умови для виховання у сімейних формах дітей, які залишились без батьків, захищають дітей від жорстокого поводження, забезпечують участь дітей в прийнятті рішень, які їх стосуються, допомагають забезпечити житлом дітей-сиріт, тощо.

  Основне завдання – зберегти родину для дитини, підтримати сім’ю. Ми змінюємо систему так, щоб підтримка сімей з дітьми відбувалась за місцем їх проживання, на рівні територіальної громади, даємо на це ресурси, методологію роботи, навчаємо фахівців. Вже зараз у територіальних громадах створені 525 служб і вони активно утворюються. Особливу увагу громади мають зосередити на розвитку соціальних послуг, освітніх (в першу чергу інклюзивних), медичних та реабілітаційних послуг для дітей та сімей з дітьми, розширенні кола надавачів таких послуг для дітей та сімей з дітьми, створенні сімей патронатних вихователів та дитячих будинків сімейного типу, виявленні сімей з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах, оцінці їх потреб.

  Наступного року ми особливу увагу приділимо побудові системи контролю за тим, щоб відбувалось оцінювання потреб кожної дитини при влаштуванні до закладу для забезпечення її найкращих інтересів, щоб орган опіки своєчасно отримував інформацію про кожну таку дитину, брав на себе зобов’язання щодо соціальної підтримки сім’ї дитини з метою її реінтеграції в родину, заключав договір з батьками та закладом, відповідно до якого кожна сторона: орган опіки та піклування, директор закладу, батьки дитини розуміли, що необхідно зробити, щоб забезпечити право дитини на проживання в сім’ї».