• In English
 • Мінсоцполітики: Підсумки 2020 року. Підвищення доходів громадян. Пенсії.
  Міністерство соціальної політики України, опубліковано 30 грудня 2020 року о 13:00

  В результаті комплексної програми підвищення пенсій середня склала більше ніж 3 410 гривень.

  Коментує Міністр соціальної політики Марина Лазебна: «Допомога пенсіонерам – це допомога сім’ям. На початку пандемії в березні ми побачили, що в приблизно у 50% домогосподарств є принаймні один пенсіонер. Отже, якщо ми підтримуємо доходи пенсіонерів, то допомагаємо і самим пенсіонерам, і родинам, де працюючі могли втратити доходи під час карантину. Потім виявилось, що таких самих висновків дійшли дослідники в інших країнах.

  Тому негайно запустили комплексну програму підвищення пенсій, спрямовану, в першу чергу, на підвищення найменших пенсій. В неї в тому числі ввійшли за дорученням Президента виплата одноразової допомоги в 1000 гривень, доплати пенсіонерам, старшим за 80 років, тощо.

  У результаті, доплати та підвищення отримали понад 10 мільйонів людей.

  Середня пенсія склала понад 3 400 гривень та зросла майже на 400 гривень за рік. На початок року у нас 4 мільйони пенсіонерів отримували пенсії нижче 2000 гривень, а зараз таких людей 1,8 мільйона. Тобто для 2,2 мільйона людей ми вивели пенсії понад цю ганебну межу.

  Ми запропонували ряд законодавчих ініціатив (розробили законопроекти та подали пропозиції до зареєстрованих законопроектів), які дозволять:

  • забезпечити ефективну роботу всіх трьох рівнів пенсійної системи України, щоб наші громадяни мали, солідарну та накопичувальну пенсію, і, зрештою, гідне життя в поважному віці, отримували від роботодавців додаткове пенсійне забезпечення за роботу в шкідливих та важких умовах;
  • поновити справедливість з індексацією пенсій: визначити дату щорічної індексації пенсій – 1 березня, здійснювати щорічну індексацію пенсій військовослужбовцям, державним службовцям та іншим категоріям пенсіонерів на загальних умовах;
  • вирішити проблеми з пенсійним забезпеченням осіб, які потребують окремої уваги, зокрема призначати достроково пенсії матерям (батькам) дітей, хворих на тяжке, рідкісне захворювання, яким не встановлено інвалідність, та подібні питання».