• In English
 • Мінсоцполітики: Підписано договір щодо доопрацювання програмного забезпечення Єдиної інформаційної системи соціальної сфери
  Міністерство соціальної політики України, опубліковано 25 січня 2022 року о 10:31

  21 січня 2022 року Міністерство соціальної політики та Міжнародна благодійна організація “Фонд Східна Європа” підписали договір щодо доопрацювання програмного забезпечення функціоналів першої черги Єдиної інформаційної системи соціальної сфери (ЄІССС).

  “У результаті співпраці Міністерства соціальної політики та Фонду Східна Європа буде розроблено програмне забезпечення підсистем ЄІССС - “Реєстр надавачів та отримувачів соціальних послуг” та “Соціальні послуги” для промислового використання по всій Україні. Ця підтримка реформи системи соціальних послуг вкрай важлива, адже зроблено наступний крок до цифровізації соціальних послуг, коли громадяни зможуть оформити соціальну допомогу в одному місці, маючи тільки паспорт, а не звертаючись в декілька різних установ та простоюючи в чергах за безліччю довідок”, - зазначив заступник Міністра соціальної політики України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Костянтин Кошеленко.

  Розробка програмного забезпечення здійснюється в межах Програми EGAP «Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади» .

  “Програма EGAP допомагає перетворювати державні сервіси на прості та зрозумілі. Ми підтримуємо цифровізацію соціальних послуг, бо прагнемо, щоб усі категорії громадян мали до них рівний доступ. Цифровізація має безліч плюсів: заощаджує час, людські ресурси та кошти. Завдяки новим доопрацюванням можна буде отримати низку базових соціальних послуг онлайн. Малозабезпечені сім’ї, наприклад, зможуть звернутися щодо призначення допомоги без зайвих черг та папірців”, - підкреслив важливість співпраці президент Фонду Східна Європа Віктор Лях.

  Нагадаємо, що основою Єдиної інформаційної системи соціальної сфери є Єдиний соціальний реєстр, в якому сконцентрована інформація про кожного, хто має право, отримує чи колись отримував будь-який вид державної соціальної підтримки. Новою системою зможуть користуватися всі органи та структури, задіяні у забезпеченні соціального захисту громадян, в тому числі всі територіальні громади та їх підрозділи, що обслуговують громадян, зокрема ЦНАПи. А також, як повідомлялось раніше, з 1 лютого розпочинається дослідна експлуатація ЄІССС у Житомирській та Рівненській областях.

  Довідково

  Програма EGAP реалізується Фондом Східна Європа та Фондом Innovabridge у партнерстві з Міністерством цифрової трансформації України та фінансується Швейцарією. Робота Програми охоплює оптимізацію бізнес-процесів, формування стратегій та покращення законодавства; розроблення програмного забезпечення, онлайн-платформ та сервісів; навчання спеціалістів з органів влади та цифрову освіту громадян, популяризацію електронних інструментів серед потенційних користувачів.

  Фонд Східна Європа є одним із лідерів громадського сектору в Україні, який реалізував понад 100 програм різного масштабу, тривалості та складності. Серед напрямків діяльності – розвиток демократії та громадянського суспільства, впровадження електронного урядування, розвиток малого та середнього бізнесу і соціального підприємництва, енергоефективні проекти тощо.