• In English
 • Мінсоцполітики готує Національну доповідь про виконання Конвенції ООН про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок
  Міністерство соціальної політики України, опубліковано 07 квітня 2020 року о 19:49

  Міністерство соціальної політики здійснює підготовку Національної доповіді про виконання Конвенції ООН про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок (CEDAW).

  Ці питання обговорювалися під час онлайн-конференції 7 квітня 2020 року, у якій взяли участь заступник Міністра соціальної політики Тетяна Сальнікова, Урядовий уповноважений з питань гендерної політики Катерина Левченко, голова Офісу ООН Жінки в Україні Домініка Стояноска.

  „Незважаючи на проблеми, з якими стикається Україна, перш за все через збройну агресію Росії проти України, а також виникнення і поширення коронавірусної інфекції (COVID-19), наша країна вживає належних заходів для виконання зобов’язань у сфері захисту прав жінок і чоловіків”, – підкреслила заступник Міністра.

  За словами Тетяни Сальнікової, останні 2 роки Міністерство активно працювало над створенням системи забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків через інтеграцію ґендерних підходів в усі сфери життєдіяльності суспільства.

  Заступник Міністра висловила подяку партнерам за співпрацю, готовність надати експертну підтримку, зокрема щодо подолання викликів в умовах карантинних заходів.

  Учасники наради зазначили, що об’єднання зусиль різних інституцій на національному та міжнародному рівнях є дуже важливим для подолання ґендерної нерівності, а також реагування на виклики, спричинені процесами щодо COVID-19.

  У ході заходу також було досягнуто домовленості щодо проведення консультацій стосовно включення гендерних підходів у формування і реалізацію політик в умовах COVID-19.

  Довідково

  9-та періодична доповідь України має бути надана Комітету ООН з ліквідації дискримінації щодо жінок, до складу якого входить 23 експерти з різних країн, у березні 2021 року.

  Період, який охоплює доповідь – 2017–2020 роки.

  Основний акцент зроблено на виконання Конвенції ООН про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок в умовах збройного конфлікту.

  Відповідальні за підготовку доповіді: експертна група із забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків Директорату стратегічного планування, координації політики та євроінтеграції; відділ ґендерної рівності; інші структурні підрозділи Мінсоцполітики.