• In English
 • Мінсоцполітики бореться зі “схемами на гуманітарці”, а не легальним секонд-хендом
  Міністерство соціальної політики України, опубліковано 30 грудня 2019 року о 11:06

  Ініціатива Міністерства соціальної політики щодо боротьби зі “схемами на гуманітарці” не має жодного відношення до легальгого бізнесу із продажу в Україні вживаних речей, тобто “секонд-хенду”. 

  Про це заступник Міністра соціальної політики Олег Коваль написав на своїй офіційній сторінці в мережі Facebook

  “Ми жодним чином не виступаємо проти легальних магазинів із вживаними речима, тобто “секонд-хендом”. Якщо товари в ці магазини завезені та продаються відповідно до норм вітчизняного законодавства, - ми не маємо нічого проти! Мінсоцполітики бореться зі “схемами на гуманітарці”, а не легальним секонд-хендом”, - підкреслив Олег Коваль.

  За словами заступника Міністра, частина вантажів, які завозяться в Україну під статусом “гуманітарної допомоги” не роздаються людям безкоштовно, як цього вимагає законодавство, а продаються в магазинах та навіть бутіках. “Це схема! Це корупція! Це ухиляння від сплати податків!” - наголосив Олег Коваль.

  Нагадаємо, що Мінсоцполітики – єдиний орган влади в Україні, який може надати тому чи іншому вантажу статус “гуманітарного”.

  “Коли я очолив робочу групу із надання відповідного статусу, я здивувався об’ємам речей, які завозяться в Україну під виглядом “гуманітарки”. Здивувався у негативному сенсі – після перетину кордону ці вантажі фактично зникають з наших “радарів”. При цьому кількість нужденних фактично не зменшується. Щороку від цих схем державний бюджет втрачає до 2 млрд грн! Ось, проти цього і спрямована наша ініціатива”, - резюмував Олег Коваль.