• In English
 • Мінреінтеграції: Обговорено результати перевірки умов перебування евакуйованих українських дітей у Румунії

  Результати перевірки умов перебування евакуйованих українських дітей у Румунії обговорили на засіданні Координаційного штабу з питань захисту прав дитини в умовах воєнного стану під головуванням Віце-прем'єр-міністра – Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірини Верещук.

  За дорученням Віце-прем’єр-міністра було здійснено моніторинговий візит до Румунії за участі представників Мінсоцполітики, Нацсоцслужби, Омбудсмена, Одеської та Дніпропетровської ОВА, керівників закладів та народних депутатів.

  Візит тривав із 29 квітня по 4 травня та мав на меті перевірити умови перебування дітей, евакуйованих у складі закладів до Румунії.

  Було відвідано 5 закладів, де наразі перебуває 140 дітей. Зокрема, 114 дітей із чотирьох закладів Одеської області та 26 дітей з одного із закладів Дніпропетровщини.

  Представники моніторингової групи засвідчили, що діти перебувають у належних умовах.

  Водночас розглянули питання їхніх потреб. У тому числі щодо оформлення закордонних паспортів, ID-карток, підтвердження статусу інвалідності тощо.

  «Ми повинні оперативно врегулювати це питання. Наші діти мають бути забезпечені всіма необхідними документами», — наголосила Віце-прем’єр-міністр.

  Тому Ірина Верещук доручила Одеській ОВА скоординувати роботу законних представників дітей, аби ті підготували необхідні документи до посольства України в Румунії.

  Нагадаємо, що за ініціативи Віце-прем’єр-міністра раніше були внесені зміни до законодавства. Вони передбачили безкоштовне оформлення паспортів для виїзду за кордон статусним дітям, які перебувають за кордоном.