• In English
 • Мінрегіон домовився про залучення фінансової допомоги для компенсації витрат громадянам, які безоплатно прихистили ВПО
  Міністерство розвитку громад та територій України, опубліковано 08 липня 2022 року о 17:30

  Міністерство розвитку громад та територій України уклало Меморандум про співпрацю з Товариством Червоного Хреста України (ТЧХУ) та Міжнародною Федерацією Червоного Хреста і Червоного Півмісяця (МФЧХЧП). Йдеться про залучення фінансової допомоги в рамках проекту “Прихисток”. Кошти будуть спрямовані на компенсацію витрат громадянам, які безоплатно прихистили внутрішньо переміщених осіб з-поміж вразливих категорій населення України.

  Про це повідомив Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.

  «У рамках Меморандуму ці міжнародні організації надаватимуть фінансову допомогу українським громадянам, які безоплатно прихистили у своїх домівках вимушених переселенців. Заплановано, що кожна організація мобілізує по 200 млн грн прямої грошової компенсації для надання допомоги. У такі складні часи — це суттєва підтримка для українців», — зазначив очільник Мінрегіону.

  Зауважимо, ця грошова допомога може бути використана для покриття компенсації витрат до кінця 2023 року відповідно до затвердженого Урядом Порядку.

  Нагадаємо, 7 липня Уряд затвердив компенсацію витрат за тимчасове розміщення ВПО у травні — на суму 137,5 млн грн. З них близько 100,9 млн грн буде проведено за рахунок коштів благодійних об’єднань та міжнародних організацій.

  Загалом у межах урядової програми «Прихисток» на часткову компенсацію комунальних витрат власникам житла, які безоплатно прихистили у себе вимушених переселенців, за березень-травень було спрямовано понад 247,4 млн грн.


  Довідково

  МФЧХЧП та ТЧХУ є складовими Міжнародного Руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, які провадять гуманітарну діяльність в країнах, постраждалих від ведення бойових дій.