• In English
 • Мінрегіон: У 2020 році суттєво підвищено відсоток освоєння коштів ДФРР
  Міністерство розвитку громад та територій України, опубліковано 02 квітня 2021 року о 18:09

  Мінрегіон проінформував профільний комітет Парламенту про використання коштів Державного фонду регіонального розвитку в 2020 році. У засіданні Комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування взяв участь заступник Міністра розвитку громад та територій Іван Лукеря.

  Державний фонд регіонального розвитку (ДФРР) – це основний інструмент держави для фінансування соціальних, економічних, інфраструктурних, культурних, спортивних проектів по всій території країни. Протягом 2015-2020 років з ДФРР загалом було розподілено 27,1 млрд грн. За цей час профінансовано близько 4,5 тисячі проектів, найбільше з них – зі сфери освіти (35%). Також значне фінансування отримали проекти охорони здоров’я та соціального захисту (18%), спорту (14%), дорожньої інфраструктури (12%), енергопостачання та водовідведення (11%).

  Нагадаємо, що кошти ДФРР між областями розподіляються певним чином:

  • 80% – відповідно до чисельності населення, яке проживає у відповідному регіоні;

  • 20% – відповідно до показника валового регіонального продукту в розрахунку на одну особу (для регіонів, у яких цей показник менше 75% середнього показника по Україні).

  У минулому році команді Мінрегіону – головному розпоряднику коштів ДФРР – вдалось суттєво підвищити відсоток освоєння коштів ДФРР. Якщо в 2015-2019 роках регіони освоювали близько 79% коштів, то в 2020 році на регіональні проекти було використано 90% коштів ДФРР, передбачених державним бюджетом.

  В 2020 році з ДФРР було профінансовано 4,9 млрд грн. Половину з цих коштів отримали освітні проекти. На другому місці за обсягом фінансування – спортивні об’єкти (22%). Значна частина коштів ДФРР була спрямована на охорону здоров’я – 12,2%. Майже однаковий відсоток ДФРР – 5% і 6% відповідно – отримали дорожньо-транспортні проекти та проекти водопостачання. Загалом за рахунок ДФРР у 2020 році реалізовані 284 проекти.

  Зазначимо, що як і у минулі роки, фінансування ДФРР у 2020 році склало менше 1% від доходів загального фонду Державного бюджету. А саме такий відсоток передбачений Бюджетним кодексом.

  Цього року ситуація аналогічна – в Держбюджеті-2021 для ДФРР передбачено 4,5 млрд гривень. Це вполовину менше, ніж передбачено Бюджетним кодексом. В цьому році ця сума мала складати 9,6 млрд грн.

  Перелік проектів, що фінансуватимуться з ДФРР у 2021 році вже сформований. Нагадаємо, що проекти попередньо проходять ретельний відбір. Спочатку їх на конкурсній основі відбирають регіональні комісії, потім списки узагальнюються та формуються місцевою владою. Далі комісія при Мінрегіоні перевіряє всі проекти на відповідність законодавству (цьогоріч комісія провела вже два засідання). Далі Мінрегіон подає пропозиції щодо розподілу коштів ДФРР, а також перелік інвестиційних програм і проекти регіонального розвитку на затвердження Уряду за погодженням з Комітетом ВРУ з питань бюджету.

  Цього року за рахунок ДФРР фінансуються проекти двох пріоритетів – це якісне відновлення інфраструктури в регіонах та проекти економічного розвитку. Загалом для фінансування відібрані близько 300 проектів.