Мінрегіон відповідальний за реформу децентралізації, яка є однією з найуспішніших реформ країни. Ця реформа сприяє наближенню України до стандартів ЄС, а врахування гендерного фактору є одним із визначальних аспектів ефективності реформ.
Про це зазначив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ з питань європейської інтеграції Тарас Токарський під час підписання Меморандуму про взаєморозуміння між Структурою Організації Об’єднаних Націй з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок та Міністерством регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України.
Підписаний Меморандум передбачає співпрацю між Мінрегіоном та ООН Жінки щодо інтеграції гендерних питань у реформу децентралізації відповідно до міжнародних та національних зобов’язань.
Заступник Міністра наголосив, що на сьогодні Міністерством розроблено сім кроків, які Мінрегіон планує реалізувати до 2020 року в тісній співпраці з ООН Жінки та міжнародними партнерами. Зокрема, йдеться про аналіз потреб громад з урахуванням гендерних підходів, розробку типових профілів громад і регіональних індексів гендерної нерівності, впровадження принципів гендерно-орієнтованого бюджетування на законодавчому рівні, збільшення кількості гендерно-орієнтованих проектів в будівництві, розробку нормативно-правових актів з урахуванням принципів гендерної рівності.
За словами Тараса Токарського, досягнення економічно-гендерного паритету може збільшити ВВП Великобританії на $250 млрд, Сполучених Штатів на $1 750 млрд, Японії на $550 млрд, Франції на $320 млрд, Німеччини на $310 млрд. Натомість в Україні з 16 млн працездатних жінок лише половина має можливості професійної реалізації. Тож країні потрібен дієвий інструментарій, який дозволить подолати перекоси в питанні рівності чоловіків і жінок.
У свою чергу голова офісу ООН Жінки в Україні Анастасія Дівінська зазначила, що децентралізація – дуже важливий процес, який дає можливість рівного доступу для жінок і чоловіків незалежно від їхнього походження, фізичних даних, соціального статусу.
«Ми націлені на те, щоб спільно працювати і знімати бар’єри на всіх рівнях (регіональному та державному), які можуть бути перешкодою для доступу різних категорій населення, особливо, найбільш вразливих», — зазначила вона.
Довідково
Офіс ООН Жінки в Україні розпочав свою роботу в жовтні 2015 року. Його діяльність здійснюється в рамках Стратегічного плану ООН Жінки, затвердженого Виконавчою Радою ООН Жінки, та спрямовується на підтримку та допомогу Уряду України в реалізації проектів для досягнення гендерної рівності.