• In English
 • Мінрегіон та ЦВК обговорили питання організації місцевих виборів восени
  Міністерство розвитку громад та територій України, опубліковано 29 липня 2020 року о 13:07

  28 липня у Мінрегіоні під головуванням заступника Міністра розвитку громад та територій В’ячеслава Негоди відбулась нарада з заступником голови Центральної виборчої комісії Віталієм Плукарем та представниками секретаріату ЦВК щодо організації чергових місцевих виборів 25 жовтня 2020 року на новій територіальній основі.

  Учасники наради обговорили актуальні питання щодо організації місцевих виборів з урахуванням нового адміністративно-територіального устрою. Представники ЦВК ознайомили з постановами, прийнятими на забезпечення виконання нещодавніх змін до Виборчого кодексу. Зокрема, у частині необхідності надання Мінрегіоном ЦВК інформації щодо переліку місцевих рад із зазначенням населених пунктів, що входять до їх складу за встановленою формою.

  Також представники ЦВК окреслили ряд проблемних питань, для врегулювання яких потрібні координація зусиль ЦВК, Уряду, міністерств та облдержадміністрацій. А саме щодо: забезпечення безпеки під час організації та проведення місцевих виборів в окремих районах Донецької та Луганської областей; труднощів з реєстрацією юридичних осіб територіальних виборчих комісій, сформованих на новій територіальній основі; неврегульованості питання з визначення юрисдикції міських, районних організацій, первинних осередків політичних партій та інших їхніх структурних утворень, передбачених статутами партій як суб’єктів виборчого процесу у зв’язку із змінами адмінтерустрою; необхідності координації визначених Виборчим кодексом завдань у містах з районним поділом, у зв’язку з набранням чинності 23 липня 2020 р. змін до Кодексу; додаткових потреб для організації та проведення місцевих виборів в умовах коронакризи.

  Рішення за результатами наради будуть передані на розгляд Уряду.