• In English
 • Мінрегіон розширив зонування України за світловим кліматом для підвищення інсоляції і комфорту в приміщеннях

  У нових ДБН В.2.5-28:2018 «Природне і штучне освітлення» передбачено розширення зонування території України за світловим кліматом на чотири зони замість двох, що дозволить проводити більш коректний розрахунок мінімальної площі вікон для підвищення інсоляції та комфорту приміщень. Нові ДБН опубліковано 30 листопада в Інформаційному бюлетені Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України №11/2018 та вступають в дію з 28 лютого 2019 року.

  «Сьогодні для розрахунку природного освітлення використовуються відповідні дані світлового клімату в різних областях. Зараз Україна поділена всього на дві світлокліматичні зони. До однієї входять Одеська область та Крим, а інша охоплює решту регіонів. Проте це не зовсім коректно, адже територія України достатньо велика і зміни у світловому кліматі набагато відчутніші. Тому для коректного розрахунку і забезпечення приміщень необхідною інсоляцією та комфортом, у нових ДБН було розширено світлокліматичне зонування України до чотирьох зон», - зазначив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе.

  Відтак, згідно нових ДБН, територія України розподіляється на такі світлокліматичні зони:

  зона I – Житомирська, Хмельницька, Тернопільська, Рівненська, Івано-Франківська, Львівська, Волинська області;

  зона ІІ – Закарпатська, Чернівецька, Вінницька, Київська, Чернігівська, Сумська, Харківська, Полтавська, Черкаська області;

  зона ІІІ – Кіровоградська, Дніпропетровська, Донецька, Луганська області;

  Зона IV – Одеська, Миколаївська, Херсонська, Запорізька області, АР Крим.

  ДБН розроблені фахівцями ТОВ «КИЇВПРОМЕЛЕКТРОПРОЕКТ» на заміну діючих ДБН 2006 року.

  Норми поширюються на проектування освітлення приміщень у житлових, цивільних, промислових будівлях і спорудах, на територіях промислових та сільськогосподарських підприємств, зовнішнього освітлення населених пунктів, у тому числі, вулиць, доріг, парків, пляжів, фасадів будівель, прибудинкових територій, дитячих майданчиків тощо.

  Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.