• In English
 • Мінрегіон пропонує ввести персональну відповідальність керівництва ДАБІ та її підрозділів за правопорушення

  Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України займається повним перезавантаженням і реформуванням діяльності Державної архітектурно-будівельної інспекції України. Відтак пропонується ввести персональну відповідальність керівництва ДАБІ та її територіальних підрозділів за правопорушення у сфері містобудівної діяльності для посилення контролю за прийняття тих чи інших рішень.

  Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

  “Є дуже багато зловживань на місцях в регіонах - отримання дозволу на будівництво традиційно було дуже корупційною сферою. І з цим треба боротися. Тому зараз дуже потрібне повне реформування і перезавантаження діяльності ДАБІ, над чим ми плануємо працювати. Крім того, що важливо і що ми хочемо зробити - ввести персональну відповідальність за правопорушення керівництва ДАБІ і територіальних підрозділів. Нині дозволи і відмови у видачі дозволів підписують головні інспектори ДАБІ, а не безпосередньо керівники підрозділів. А це має бути їх персональна відповідальність”, - зазначив він.

  Відтак для вирішення цього та інших проблемних питань Мінрегіон хоче зробити повне перезавантаження діяльності ДАБІ та її реформування - вже розроблена концепція реформування цієї структури, а також план її реалізації. До нього увійшли такі пункти:

  1 — запровадження ефективного е-кабінету замовника, через який швидко та зручно можна буде отримувати дозвільні документи у будівництві;

  2 — модернізація Єдиного реєстру документів, який надаватиме право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчуватиме прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів;

  3 — створення нового публічного порталу, через який надаватимуться е-послуги у сфері містобудівної діяльності;

  4 — запровадження е-взаємодії з іншими державними електронними інформаційними ресурсами для швидкості надання послуг у будівництві;

  5 — розроблення і запровадження інформаційної кампанії ДАБІ з підвищення рівня поінформованості громадян щодо надання послуг у сфері містобудівної діяльності;

  6 — вдосконалення отримання адміністративних послуг у сфері будівництва;

  7 — посилення відповідальності виконавців робіт за порушення у містобудівній діяльності;

  8 — запровадження дієвого механізму контролю за діяльністю експертних організацій;

  9 — запровадження громадського контролю у сфері містобудівної діяльності;

  10 — проведення аудиту повноважень та структури архбудконтролю;

  11 — введення персональної відповідальності керівництва ДАБІ та її територіальних підрозділів за порушення у сфері містобудівної діяльності тощо.

  Довідково

  За дорученням Віце-прем’єр-міністра — Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадія Зубка наказом Мінрегіону № 8 від 31 січня 2019 року створена робоча група з реформування системи архітектурно-будівельного контролю. До неї увійшли представники Мінрегіону, Держархбудінспекції, Державного агентства з питань електронного урядування України, Офісу ефективного регулювання, IDLO, TAPAS, урядово-громадської ініціативи “Разом проти корупції”, КБУ.

  Спільно членами робочої групи напрацьовано низку проблемних завдань, які увійшли до концепції. Зокрема:

  — відсутність єдиної е-системи у будівництві;

  — видача дозволів з порушеннями;

  — відсутність систематизації інформації у будівництві;

  — непублічність держархбудконтролю і нагляду;

  — низький рівень інформованості громадян про надання послуг ДАБІ;

  — незначна відповідальність посадових осіб органів Держархбудконтролю тощо.