• In English
 • Мінрегіон пропонує прибрати застарілу норму щодо проектування радіоточки в кожній квартирі

  Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України оновлює державні будівельні норми щодо проектування житлових будинків. Так, наразі пропонується вилучити застарілу радянську норму щодо необхідності обов’язково проектувати радіоточки в кожній квартирі. Відповідна пропозиція міститься у проекті нових ДБН В.2.2-Х:201Х «Житлові будинки. Основні положення». Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

  «У наших будівельних нормах досі містяться такі застарілі вимоги, як обов’язкове облаштування радіоточок у кожній квартирі. Звичайно, що зараз таке зобов’язання недоцільне та неактуальне. І до того ж це зайві витрати на оплату квартири. Яка наша пропозиція? Відмінити обов’язкове влаштування цих радіоточок у кожній квартирі, але залишити проектування таких установок по одній на будинок, щоб у разі екстрених та інших надзвичайних ситуацій черговий або консьєрж будинку міг оперативно отримати інформацію та сповістити жителів», – написав він.

  Лев Парцхаладзе додав, що сьогодні для отримання та передачі інформації у разі можливих екстрених та інших надзвичайних ситуацій використовується мобільний зв’язок. Проте у випадках, коли такий зв’язок заглушується або блокується, радіоточки є альтернативою.

  Проект ДБН розробляє ПАТ «КиївЗНДІЕП».

  Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.