• In English
 • Мінрегіон: Порядок проведення професійної атестації виконавців робіт зі створення об’єктів архітектури оновлено
  Міністерство розвитку громад та територій України, опубліковано 23 червня 2021 року о 17:41

  Уряд прийняв розроблений Мінрегіоном проект постанови «Про внесення Змін до постанови Кабінету Міністрів України від 23 травня 2011 р. №554». Йдеться про затвердження нової редакції Порядку професійної атестації відповідальних виконавців окремих видів робіт або послуг, пов’язаних із створенням об’єктів архітектури.

  «Оновлений Порядок допоможе не тільки підвищити професійний рівень фахівців у містобудівній галузі, але й зробить процедуру проведення професійної атестації прозорішою», — зазначила заступник Міністра розвитку громад та територій Наталія Козловська.

  Проект передбачає:

  • використання Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва (ЄДЕССБ) при прийманні, обробленні, оформленні документів, проведенні професійної атестації, а також інформуванні про результати атестації;
  • удосконалення процедури проведення іспиту та механізму позбавлення виконавця кваліфікаційного сертифіката;
  • створення Атестаційної архітектурно-будівельної комісії;
  • врегулювання порядку створення апеляційних комісій, порядок розгляду ними скарг та прийняття відповідних рішень щодо спірних питань, які можуть виникнути під час проведення професійної атестації чи позбавлення кваліфікаційного сертифіката, з використанням ЄДЕССБ;
  • проведення професійної атестації виконавців незалежно від його членства у саморегулівній організації тощо.

  Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов повідомив про те, що Верховна Рада зареєструвала законопроекти, необхідні для реформи у сфері містобудування.