• In English
  • Мінрегіон планує запровадити обов’язковий поетапний державний контроль за будівництвом, - Альона Бабак
    Міністерство розвитку громад та територій України, опубліковано 17 грудня 2019 року о 16:58

    «З наступного тижня розпочне роботу Електронний кабінет забудовника, через який можна буде подавати документи щодо будівництва об’єктів з незначними класу наслідків (СС1) і в автоматичному режимі отримати 9 державних адмінпослуг у сфері містобудування. Щодо більш складних об’єктів класу наслідків СС2 і СС3, приміром, таких як багатоквартирні житлові будинки, то документи поки що надаватимуться і розглядатимуться за діючим алгоритмом. Але плануємо створити інструменти для того, щоб процес перевірки документів на відповідність законодавства був максимально автоматизованим. Також введемо певні запобіжники, так званий обов’язковий поетапний державний контроль за будівництвом», — сказала Міністр розвитку громад та територій України Альона Бабак в ефірі програми «Сніданок з 1+1».

    За її словами, такий контроль планується запровадити на певних етапах будівництва, щоб відстежувати належне виконання робіт.

    «Тоді люди знатимуть, що відбувається під час закладення фундаменту, монтажу стін тощо. Контроль може відбуватись через засоби відеофіксації чи інші електронні засоби без фізичної присутності інспектора. А інформація, приміром, надсилатиметься у Електронний кабінет забудовника», — зазначила Міністр.