• In English
 • Мінрегіон ініціював утворення на рівні Уряду Міжвідомчої робочої групи з питань членства України в Банку розвитку Ради Європи
  Міністерство розвитку громад та територій України, опубліковано 15 березня 2022 року о 11:54

  Міністерство розвитку громад та територій ініціювало утворення на рівні Уряду Міжвідомчої робочої групи з питань членства України в Банку розвитку Ради Європи

  Зроблено перший конкретний крок до членства нашої держави в БРРЄ.

  На який відчутний результат об’єднання зусиль із Банком можуть очікувати українці?

  За підтримки потужної європейської інституції, яка має багаторічний досвід фінансування житлових програм для переміщених осіб у різних країнах Європи, ми зможемо швидше і більш ефективно вирішити житлову проблему наших родин, що їх війна позбавила даху над головою. А таких сімей, на жаль, значно побільшає внаслідок цієї війни.

  «Переконаний, приєднання України до БРРЄ є важливим для українців кроком, який сприятиме модернізації державної житлової політики в нашій державі, допоможе розробити нові житлові програми, взяти участь у міжнародних інвестиційних проєктах, залучати іноземні інвестиції для забезпечення житлом українців, які постраждали внаслідок війни», – наголосив Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.

  Довідково 

  Банк розвитку Ради Європи заснований 1956 року вісьмома державами – членами Ради Європи для вирішення проблем біженців, з якими Європа зіткнулася після Другої світової війни. Головна мета житлових проєктів Банку – сприяти доступу до достойного і доступного житла для малозабезпечених і осіб середнього достатку через надання позик або зменшення дефіциту житла (будуючи нове житло або відновлюючи наявний житловий фонд).

  Із 1956 року загальна сума схвалених проєктів Банку в житловому секторі сягає 11 млрд євро. Наразі Банк розвитку Ради Європи реалізує 13 проєктів в Албанії, Боснії та Герцеговині, Республіці Молдова, Чорногорії, Румунії, Сербії та Македонії.