• In English
 • Міноборони: Яким вступникам збережено пільги під час вступу до вищих військових закладів
  Міністерство оборони України, опубліковано 09 липня 2019 року о 16:52

  Пільги під час вступу до вищих військових закладів, запроваджені в минулих роках, збережено і в нинішній вступній кампанії. Про це під час брифінгу в інформагентстві Міноборони  АрміяInform  розповів заступник директора Департаменту військової освіти і науки, соціальної та гуманітарної політики МО України полковник Вадим Артамощенко.

  Зокрема, означені пільги щодо першочергового зарахування мають:

  – особи, яким таке право надано згідно із Законом України «Про соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»;

  – особи, визнані інвалідами війни відповідно до пункту одинадцятого статті 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (для військовослужбовців з числа осіб рядового, сержантського (старшинського) складу, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації та зазнали поранення при виконанні службових обов’язків у зоні проведення антитерористичної операції (бойових дій), – під час вступу на заочну форму навчання.

  Рейтинговий список щодо пільговиків формується в такій послідовності:

  – вступники, які мають право на зарахування поза конкурсом;

  – вступники, рекомендовані до зарахування на місця цільового прийому;

  – вступники, рекомендовані до зарахування за результатами співбесіди;

  – учасники міжнародних олімпіад;

  – вступники, які зараховуються за конкурсом.

  Також право на першочергове зарахування до вищих військових навчальних закладів та військових навчальних підрозділів вишів надається особам, які нагороджені нагрудним знаком «За військову доблесть».