• In English
  • Міноборони: Нова система харчування передбачає використання каталогу з майже 400 найменувань продуктів та більш гнучкий механізм їх замовлення
    Міністерство оборони України, опубліковано 27 березня 2018 року о 18:36

    Нова система харчування дозволяє створити більш гнучкий механізм замовлення продуктів та використовувати каталог з майже 400 найменувань продуктів не за нормами, а за ціною та калорійністю, унеможливлює використання продуктів-замінників для здешевлення вартості добового раціону, забезпечує впровадження електронного обліку руху продовольства та складання набору продуктів. Нова система дозволяє начальнику продовольчої служби стати фактично менеджером, тому що він вже повинен приймати рішення, які продукти застосовувати. На цьому сьогодні, 27 березня, наголосив начальник Центрального управління забезпечення продовольством та організації харчування Збройних Сил України Тилу Збройних Сил України генерал-майор Микола Куклюк.

    За його словами, електронна система розкладки продуктів не дозволить сформувати некалорійне або неякісне меню, також новий каталог містить такі нові продукти харчування як соки, гриби, кисломолочні продукти, кондитерські вироби, на 40% збільшилась норма м’ясної групи.

    Крім того, новий каталог продуктів повноцінного харчування дозволяє запровадити приготування страв за рецептами національної кухні народів світу.

    «Наприклад, минулого тижня у військових частинах, де вже працює нова система, відбулись дні італійської кухні. Головне при переході на нову систему харчування – змінити психологію», – підкреслив генерал-майор Микола Куклюк.

    Щодо вартості каталогу начальник Центрального управління повідомив, що вона майже така сама, що й була, але вартість каталогу не враховує зарплати кухарів.

    «Аутсорсингові компанії не можуть надавати послуги під час висування військових частин з постійного місця дислокації. Тому перехід на нову систему передбачає введення штатних посад кухарів, що, своєю чергою, потребує ретельної підготовки кухарів для роботи на новому сучасному обладнанні», – зазначив він.

    Генерал-майор Микола Куклюк додав, що наразі вже введено приблизно 1300 посад кухарів та обслуговуючого персоналу. Із переходом військових частин на нову систему харчування у цьому році планується введення ще близько 3000 посад кухарів.