• In English
 • Міноборони, командування ЗСУ і народні депутати спільно надали імпульс виконанню плану оборонних закупівель, – Олексій Резніков
  Міністерство оборони України, опубліковано 10 листопада 2021 року о 13:30

  Міністр оборони України Олексій Резніков та Головнокомандувач ЗСУ генерал-лейтенант Валерій Залужний разом взяли участь у засіданні Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки.

  Комітет розглядав питання внесення змін до плану державних оборонних закупівель на 2021 рік. У зв’язку з великим обсягом позицій, які докладно вивчалися народними депутатами, розгляд сумарно тривав понад 5 годин, а засідання довелося проводити у два етапи.

  «Хочу подякувати парламентарям і особисто голові профільного комітету Олександру Завітневичу. На запит Міністерства оборони комітет зібрався позапланово і оперативно. Спільно з Головнокомандувачем Збройних Сил України Валерієм Залужним ми представляли напрацювання, які покликані зробити нашу армію сильнішою. Так само у засіданні взяли участь фахівці Міноборони і Генштабу, командувачі і бойові офіцери різних видів і родів Збройних Сил України. Вони давали пояснення по конкретних проектах і розробках, які включені до ДОЗу. Я дякую всій команді за злагоджену роботу, а народним депутатам – за конструктивну критику і поради.

  Завдання було непростим, але загальна атмосфера – дуже комфортною і доброзичливою. За підсумками розгляду комітет погодив рішення Кабінету Міністрів України, проект якого був підготовлений ще 8 вересня. Сприймаю цей результат як перше спільне досягнення Міністерства, Збройних Сил і комітету», - сказав Міністр оборони Олексій Резніков.

  Також Міністр відзначив, що в даний момент триває детальний аналіз причин, які призвели до певних затримок з реалізацією оборонного замовлення, щоб запобігти їм на майбутнє.

  «Наша мета – зробити процес виконання оборонного замовлення максимально захищеним від впливу будь-яких негативних чинників. Серед них є як суб’єктивні, так і об’єктивні обставини. Зокрема, новий закон про оборонні закупівлі працює перший рік, нормативна база для його функціонування сформована ще не повністю. Її створення буде предметом моєї особливої уваги. Водночас є речі, які для мене були неочікуваними.

  Скажімо, Україна виконала усі необхідні умови і дотрималася усіх процедур, щоб придбати обладнання для армії через спеціальну закупівельну організацію НАТО, яка вважається найбільш прозорим механізмом. Однак українські контракти були заблоковані з політичних причин однією з держав-членів Альянсу. Це завдання – для військової дипломатії, розвиток якої входить до переліку моїх найголовніших пріоритетів. Епідемія COVID-19 також позначається негативно. Адже через карантини і локдауни затримувались поставки комплектуючих, які Україна імпортує. Це додатковий стимул інвестувати у розвиток українських виробництв. Я вже говорив про це з моїм колегою – Міністром стратегічних галузей промисловості Павлом Рябікіним, адже і між двома відомствами має бути консолідована робота, бо замовник, звісно, Міноборони, але Мінстратегпром планує реалізацію оборонного замовлення», - підкреслив Олексій Резніков.

  Для активізації забезпечення ЗСУ сучасними озброєнням і технікою Міноборони планує здійснити комплексну оцінку змісту закупівель. Щоб зробити їх адекватними сучасним викликам і загрозам, а також привести у відповідність з програмними документами у сфері оборонного планування.

  «Ми будемо визначатися спільно з командуванням ЗСУ і Генеральним штабом.

  Наприклад, є дослідно-конструкторські розробки, які тривають 15-20 років без ознак практичного результату і з неясними перспективами. За цей час технології зробили кілька кроків уперед. Треба прагматично оцінити – чи є сенс ту чи іншу роботу продовжувати? Чи варто її припинити і сконцентрувати ресурси на тих напрямках, які наші військові визначать як найбільш перспективні? Це складні рішення, оскільки роками витрачалися бюджетні кошти. Але їх треба приймати, якщо ми прагнемо отримати сучасну боєздатну армію. Також необхідно затвердити програми розвитку Збройних Сил та розвитку озброєнь. Тоді робота стане більш системною і отримає чіткіші критерії оцінювання результатів», - зазначив Олексій Резніков.