• In English
 • Мін’юст продовжує первинну оцінку стану імплементації актів права ЄС
  Міністерство юстиції України, опубліковано 26 травня 2023 року о 16:59

  Міністерство юстиції України продовжує здійснювати первинну оцінку стану імплементації актів права Європейського Союзу (acquis ЄС) відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2023 р. № 189 під керівництвом заступника Міністра юстиції з питань європейської інтеграції Валерії Коломієць.

  Переговорні розділи 23 і 24 вміщують в себе близько 1300 актів права Європейського Союзу (acquis ЄС), а також до них додаються акти з інших переговорних глав, які входять до сфери компетенції Міністерства юстиції України. Ці глави охоплюють права людини, юстицію, свободу та безпеку, що є основними цінностями Європейського Союзу. Україна зобов'язана відповідати цим стандартам та підтримувати їх належне застосування. Виконання зобов'язань за Розділами 23 та 24 acquis ЄС вимагає від нашої країни реформування судової системи, боротьбу з корупцією та забезпечення прав людини. Ці процеси потребують значних зусиль та ресурсів, але вони є необхідними для розвитку демократії та зміцнення верховенства права в Україні.

  «Для більш комплексного аналізу європейського законодавства та ефективного виконання доручення Кабінету Міністрів України, ми залучили проекти міжнародної технічної допомоги, а також наразі здійснюємо комунікацію з громадськими об’єднаннями, які мають відповідну експертну спроможність, закладами вищої освіти та фондами. Наразі ми вже отримали відповіді та залучили до роботи дуже професійних та відомих у цій сфері експертів, які допоможуть нам на етапі первинної оцінки і надалі формуватимуть можливу робочу групу з підготовки вже безпосередньо до перемовин про членство. Синергія Міністерства та представників громадянського суспільства, проектів міжнародної технічної допомоги — це важливий ключ до встановлення довіри з боку європейських партнерів та наших громадян щодо кінцевих результатів первинної оцінки імплементації актів права Європейського Союзу (acquis ЄС)», — наголосила Валерія Коломієць.

  За її словами, селф-скринінг у сферах юстиції, свободи, безпеки, правосуддя та фундаментальних прав допоможе чітко визначити, на якому етапі наразі перебуває Україна в імплементації європейського законодавства, які покриваються цими політиками ЄС; окреслити напрями, де потрібно посилити та пришвидшити зусилля; сформувати нові точки відліку руху.

  Нагадаємо, наприкінці лютого 2023 року Кабінет Міністрів України запустив селф-скринінг адаптації законодавства України до права ЄС. Відповідно до прийнятої Кабінетом Міністрів України постанови, міністерства, інші центральні органи виконавчої влади мають до 30 червня 2023 року провести первинну оцінку стану імплементації актів права ЄС та до 30 серпня подати відповідний звіт і пропозиції щодо приведення секторального законодавства у відповідність до права ЄС.