• In English
 • Мін’юст отримав відзнаку за досягнення у сфері цифровізації
  Міністерство юстиції України, опубліковано 15 березня 2024 року о 18:25

  У Києві пройшов дводенний форум «Цифрова трансформація як каталізатор європейської інтеграції України: інфраструктура, послуги, кібербезпека», організований Академією електронного управління (eGA) за підтримки Європейського Союзу.

  У форумі взяли участь, крім Міністерства юстиції України, представники Європейської Комісії, Представництва ЄС в Україні, Міністерства цифрової трансформації України, Міністерства оборони України та Збройних Сил України, Міністерства освіти і науки України, Державної податкової служби України, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, ІТ-сектору та міжнародних проектів в Україні.

  В межах заходу Міністерство юстиції отримало нагороду від проекту EU4DigitalUA у номінації «Електронні послуги: людиноцентричний підхід». Завдяки спільній роботі Мін’юсту та партнерів вдалося запустити 11 нових електронних сервісів, серед яких – замовлення дублікатів свідоцтв та витягів онлайн, е-архів, подача заяв на шлюб онлайн, реєстрація ТОВ та ФОП через Дію, цифровий офіс ДРАЦС тощо.

  Під час форуму більше ста топ-посадовців та провідних експертів з цифровізації України та країн ЄС обговорили вплив цифрової трансформації на євроінтеграцію України та підбили підсумки проекту EU4DigitalUA. Так, за майже 4 роки роботи в Україні проект долучився до розробки 54 послуг для порталу та застосунку Дія. Серед них, зокрема, і подача заяви на шлюб онлайн. Також проект модернізував 10 реєстрів та працював над визнанням українського електронного підпису в ЄС.

  Серед основних тем конференції, які обговорили присутні, були:

  • Цифрова інфраструктура: розвиток електронних реєстрів та вдосконалення інтероперабельності між ними.
  • Електронні послуги та їх вплив на життя громадян під час війни.
  • Розвиток системи електронної ідентифікації України та її визнання в ЄС
  • Кібербезпека та міжнародна співпраця задля її зміцнення.
  • Візія цифрового майбутнього України.

  «За останні роки у Мін’юсті зокрема та в державі в цілому відбувся значний стрибок вперед в плані цифровізації. Ми вдячні за визнання наших досягнень партнерами і плануємо продовжити роботу у цьому напрямі, адже наша мета незмінна – підвищити доступність електронних послуг для громадян та бізнесу і тим самим спростити життя наших співвітчизників», - сказав заступник Міністра юстиції України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Сергій Орлов.