• In English
 • Міністри України і Фінляндії обговорили питання ядерної безпеки в регіоні
  Міністерство енергетики України, опубліковано 23 вересня 2022 року о 09:31

  Міністр енергетики України Герман Галущенко в рамках робочої поїздки до США провів двосторонню зустріч з Міністром економіки та праці Фінляндії Мікою Линтіля.

  Герман Галущенко проінформував колегу про системні обстріли російськими військовими українських ядерних об’єктів, зокрема Запорізької АЕС та Південноукраїнської АЕС.

  Він підкреслив, що дії російської сторони несуть пряму загрозу ядерній безпеці не тільки України, а і всієї планети, і в разі продовження обстрілів на світ може чекати ядерна катастрофа.

  Герман Галущенко наголосив, що єдиним виходом з ситуації є повна демілітаризація ЗАЕС та навколишньої території і передача станції під контроль легітимного українського оператора.

  Міністри обговорили питання забезпечення енергетичної безпеки регіону на тлі маніпуляцій росії на газовому ринку та її спроб обійти санкційні обмеження, а також підкреслили необхідність диверсифікації постачання ядерного палива.

  Також на зустрічі йшлося про відновлення енергетичної інфраструктури в Україні, яка була пошкоджена або зруйнована внаслідок бойових дій. Герман Галущенко наголосив, що Україна прагне провести відповідні роботи з врахуванням уроків війни, аби відновлені об’єкти були більш стійкими до військових дій.

  Міка Линтіля наголосив, що Фінляндія цілковито підтримує Україну у боротьбі з росією та продовжуватиме цю підтримку, скільки буде необхідно.