• In English
 • Міністри закордонних справ ЄС запросили Главу МЗС України на засідання для обговорення допомоги Україні у протидії агресії Росії в Азовському та Чорному морі
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 06 грудня 2018 року о 12:17

  На полях 25-го Міністерського засідання ОБСЄ (м. Мілан, Італія) Міністр Павло Клімкін зустрівся з Високимпредставником ЄС із закордонних справ та безпекової політики Федерікою Могеріні.

  Павло Клімкін детально зупинився на доказах спланованого здійснення акту неприхованої агресії РФ проти України в районі Керченської протоки і, як наслідок, загострення безпекової ситуації в Чорному і Азовському морях.

  Сторони обговорили ситуацію на Донбасі та перспективи започаткування Миротворчої місії ООН на підтримку імплементації Мінських домовленостей.

  На порядку денному зустрічі серед іншого були питання шляхів подальшого вдосконалення санкційної політики проти Росії за підрив територіальної цілісності та суверенітету України, а також – підтримки з боку ЄС реформ у секторі безпеки і оборони України та виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

  З метою обговорення подальших спільних дій Високий представник запросила Павла Клімкіна взяти участь у заходах у рамках засідання Ради міністрів закордонних справ країн Євросоюзу 10 грудня у Брюсселі.