• In English
 • Міністри оборони України та Канади визначили пріоритети двостороннього оборонного співробітництва
  Міністерство оборони України, опубліковано 13 лютого 2020 року о 13:18

  Сьогодні, 13 лютого, в рамках робочого візиту до штаб-квартири НАТО в Брюсселі Міністр оборони України Андрій Загороднюк провів двосторонню зустріч з Міністром національної оборони Канади Харджитом Сінгхом Сейджжаном.

  Сторони наголосили на продовженні давніх дружніх та партнерських відносин між країнами. Андрій Загороднюк подякував своєму канадському колезі за всебічну підтримку України за багатьма напрямами, зокрема за сприяння в організації багатосторонніх зустрічей з міністрами оборони Великої Британії, Канади, Польщі, Литви та США, що відбулися вчора в форматі “QUINT”.

  Під час діалогу Міністр оборони України поінформував Харджита Сінгха Сейджжана про поточну обстановку на сході України та заходи, що вживаються керівництвом держави та військового відомства з метою забезпечення суверенітету та територіальної цілісності України.

  «Оборонна реформа та подальший розвиток спроможностей ЗСУ є основними інструментами стримування російської збройної агресії. Для цього, у тому числі, розроблено та триває виконання Урядової програми дій, в рамках якої визначено п’ять стратегічних цілей для Міністерства», – повідомив Міністр оборони України.

  Також Андрій Загороднюк та Харджит Сінгх Сейджжан обговорили поточний стан двостороннього оборонного співробітництва. Йшлося, зокрема про те, що протягом 2015-2020 років, в рамках діяльності канадської військово-тренувальної місії в Україні «UNIFIER», на базі чотирьох навчальних центрів на території України було підготовлено понад 6700 українських військовослужбовців. Наразі в Україні перебуває 150 канадських інструкторів.

  В рамках співробітництва у галузі освіти та підготовки, у військових навчальних закладах та установах Канади успішно завершили навчання більше 800 військовослужбовців та працівників Збройних Сил України. Сьогодні навчання у Канаді проходять шість представників ЗСУ.

  Окрім цього, починаючи з 2015 року канадська сторона передала Міноборони України мобільний польовий шпиталь та чотири реанімобілі. Також у Київському військовому госпіталі організовано роботу на ротаційній основі канадських лікарів-волонтерів.

  У підсумку зустрічі керівники оборонних відомств країн визначили перспективні напрями двостороннього оборонного співробітництва, серед яких: консультації щодо політичної стратегії з питань територіальної цілісності, політичної незалежності та безпеки, співпраця в рамках операції «UNIFIER» та військово-технічне співробітництво, продовження консультативно-дорадчої допомоги.