• In English
 • Міністри оборони України та Австралії відзначили можливість розширення співпраці
  Міністерство оборони України, опубліковано 25 жовтня 2018 року о 12:32

  Сьогодні, 25 жовтня, Міністр оборони України Степан Полторак зустрівся з Міністром оборони Австралії Крістофером Пайном.

  «Вдячний народові та Уряду Австралії, за те, що з перших днів російської агресії проти України Австралія повністю підтримує нас на усіх політичних майданчиках, – зазначив Міністр оборони України. –  Навіть, незважаючи на величезну відстань, я пам’ятаю, як у 2014 році Австралія надавала допомогу українській армії, поставляючи до України формений одяг, спорядження. Тоді це було просто життєво необхідно. Я дякую за підтримку санкцій проти Росії, тому що тільки спільними зусиллями ми можемо зупинити агресора».

   Під час зустрічі з Крістофером Пайном Степан Полторак наголосив, що за останні чотири роки Україні багато чого вдалося: створити армію, чітко визначитися із стратегією, пріоритетами.  

  Сторони відзначили можливість розширення співпраці між оборонними відомствами. «Міністерство оборони України готове співпрацювати з Міністерством оборони Австралії за усіма напрямками, починаючи від обміну інформацією і завершуючи питаннями, пов’язаними з навчанням особового складу, щодо питань кібербезпеки, в питаннях, пов’язаних із обміном досвідом щодо розвитку військової інфраструктури. Вірю, що така співпраця буде лише корисною для оборонних відомств двох країн-партнерів, а також, що керівництво оборонного відомства країни-партнера відвідає Україну» – підкреслив Міністр оборони України Степан Полторак.

  Крім того, було досягнуто важливих домовленостей про виділення Україні Австралією 250 тисяч доларів для розвитку медичної та спортивної реабілітації поранених військовослужбовців. Це дозволить покращити професійні навички фахівців медичної служби ЗС України, удосконалити обладнання вітчизняних медичних установ для проведення реабілітації військовослужбовців поранених під час бойових дій на сході України.