• In English
 • Міністри обговорили перспективні напрямки українсько-катарського співробітництва у сфері транспортної інфраструктури
  Міністерство інфраструктури України, опубліковано 31 січня 2020 року о 20:30

  31 січня 2020 року Міністр інфраструктури України Владислав Криклій провів зустріч із Міністром транспорту та комунікацій Держави Катар Джасімом Аль Сулейті, який перебуває з візитом в Україні.

  Сторони обговорили досягнення та перспективні напрямки співробітництва в сфері транспортної інфраструктури та міжнародної логістики.

  Владислав Криклій відзначив, що співпраця між Україною і Катаром в авіаційній і портовій сферах має гарну динаміку та розвивається по висхідній: «Кінець минулого року і початок поточного ознаменувалися двома важливими подіями в новітній історії українсько-катарських відносин. Недавно, 11 листопада 2019 року, було підписано Протокол між Кабінетом Міністрів України та Урядом Держави Катар про внесення змін і доповнень до Угоди про повітряне сполучення, що лібералізує повітряне сполучення між нашими країнами. А вже два місяці потому катарська компанія QTerminals - переможець концесійного конкурсу в порту «Ольвія». Це чудова динаміка взаємовигідних двосторонніх взаємин, і ми зацікавлені у її подальшому розвитку», – заявив Міністр інфраструктури України.

  Очільник Міністерства повідомив, що наразі йде активна підготовка низки концесійних конкурсів у морських портах «Чорноморськ», «Одеса», «Маріуполь», «Бердянськ». Також готуються до концесії регіональні аеропорти та залізничні вокзали. У всіх цих концесійних проектах можуть взяти участь катарські компанії. «Розвиваючи спільні інфраструктурні проекти, Україна та Катар обопільно підвищують свої ролі у міжнародній логістиці, стають важливими транспортними ланками у сполученні між Сходом і Заходом, Азією і Європою. А це реалізація транзитного потенціалу, інвестиції в розвиток національної економіки та інфраструктури, нові робочі місця, збільшення експорту, додаткові надходження до державного бюджету», – підкреслив Владислав Криклій.

  Міністр транспорт та комунікацій Держави Катар Джасім Аль Сулейті відзначив позитивну динаміку українсько-катарських відносин у сфері транспортної інфраструктури.