• In English
 • Міністри фінансів України та Швейцарії обговорили ключові питання співпраці та проведення Конференції з питань реформ в Україні
  Міністерство фінансів України, опубліковано 03 червня 2021 року о 17:27

  Сьогодні відбулась онлайн-зустріч Міністра фінансів України Сергія Марченка з Міністром фінансів Швейцарської Конфедерації Улі Маурером.

  Сторони обговорили поточну фінансово-економічну ситуацію країн в умовах пандемії та поділилися досвідом вакцинації населення і боротьби з розповсюдженням вірусу.

  “Я дякую вам за підтримку України та активну роботу в напрямі посилення співпраці між нашими країнами. 2020 рік видався важким через кризу COVID-19, проте в цьому році ми очікуємо на ріст ВВП - 4.1%. Ми вже маємо позитивну тенденцію: у цьому році ми плануємо перевиконати бюджет, що дозволить нам зменшити суму позик в майбутньому”, - зауважив Сергій Марченко.

  Окрім того, Міністр фінансів України розповів про зменшення дефіциту бюджету, план з вакцинування 5 млн українців до кінця вересня цього року та затвердження першої в історії України Бюджетної декларації на 2022-2024 роки.

  Також Міністри визначили пріоритетні теми Конференції з питань реформ в Україні, що має відбутися 4-5 липня 2022 року в місті Лугано, серед яких - економічне відновлення у постковідний період, розвиток фінансового ринку, фіскальна децентралізація.

  Сергій Марченко поділився з представниками Мінфіну Швейцарії актуальною інформацією щодо політичної ситуації в країні, а саме щодо активних системних кроків в напрямі посилення системи антикорупційних органів, реформування судової системи, деолігархізації.

  “Я вітаю вас із фантастичною роботою у стабілізації фінансового сектору. Результати, яких ви досягли за останні роки проведення реформ, вражають. Ми раді співпраці і сподіваємось на подальшу спільну роботу та обмін досвідами для покращення фінансових становищ наших країн”, - сказав Улі Маурер.

  На завершення, Сергій Марченко запросив представників Міністерства фінансів Швейцарії здійснити візит в Україну.

  Попередньо сторони домовились включити питання фінансового блоку в порядок денний засідання Українсько-швейцарської спільної комісії, що відбудеться наприкінці цього року, а також організувати Круглий стіл високого рівня за участі міністерств фінансів, центробанків та найбільших банківських установ двох країн у 2022 році.