• In English
 • Вадим Черниш зустрівся з Генеральним секретарем ОБСЄ Томасом Гремінгером

  17 вересня у Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України відбулася зустріч Міністра Вадима Черниша з Генеральним секретарем Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) Томасом Гремінгером.

  Під час зустрічі сторони обговорили питання перспектив мирного врегулювання ситуації на окупованій частині території Донецької та Луганської областей, поточної безпекової ситуації, діяльності Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ в Україні, можливості відкриття додаткових контрольно-пропускних пунктів в’їзду-виїзду (КПВВ), безпеки спостерігачів, а також важливість протимінної діяльності на звільнених територіях Донбасу та проведення інформування про небезпеку серед населення.

  Крім того, мова йшла про заяви окупаційних адміністрацій, контрольованих Російською Федерацією на сході України, щодо проведення виборів.

  «Росія маніпулює поняттям «місцеві вибори» щодо окупованої частини Донбасу і хоче вивести їх за межі Мінських угод, називаючи так званими «державними виборами» - це пряме порушення Мінських угод», – наголосив Міністр Вадим Черниш.

  Генеральний секретар Томас Гремінгер підкреслив потенціал заходів зміцнення довіри у Східній Україні для запобігання ескалації, які покликані стати вихідним пунктом для сталого врегулювання конфліктів.

  Вадим Черниш презентував підходи, що використовуються в Міністерстві під час реалізації заходів з розбудови миру, а також відзначив надзвичайну роль Oфісу Проектів ОБСЄ та СММ ОБСЄ у розвитку мирного врегулювання конфлікту на сході України.

  У зустрічі також взяли участь Голова СММ ОБСЄ Ертурул Апакан, Керівник офісу Голови СММ ОБСЄ Фелісія Гордон, Керівник відділу людського виміру СММ ОБСЄ Вольфганг Шпоррер, представники секретаріату ОБСЄ Малгоржата Твардовська і Хільде Хауг та керівники профільних підрозділів Міністерства.