• In English
 • Міністр соціальної політики Марина Лазебна поінформувала про виплати сім’ям медиків, які загинули від COVID-19
  Міністерство соціальної політики України, опубліковано 17 листопада 2020 року о 16:39

  Міністр соціальної політики Марина Лазебна під час виступу у Парламенті 17 листопада поінформувала про виплати сім’ям медиків, які загинули від COVID-19.

  "Завершено розслідування 114 випадків. Розслідування проводиться Державною службою з питань праці. З них 35 були визнані як пов'язані з виробництвом, а 79 – не пов'язані", – повідомила Міністр.

  За словами Марини Лазебної, щодо 35 випадків по загиблих медиках – родинам, право яких встановлено на виплату, відповідні кошти виплачено.

  Міністр заявила, що більшість сімей медиків, які загинули від COVID-19, ще не отримали компенсації, оскільки йде тривале розслідування кожного з випадків.

  "Щодо 136 випадків проводиться надалі розслідування. Воно тривале – мене не задовольняє, що воно проводиться 2-3 місяці, але ми знаємо проблему. В комісію повинен входити такий професіонал як профпатолог, але їх на сьогодні в Україні одиниці і це все стримує швидке розслідування", – сказала Марина Лазебна.

  Міністр підкреслила, що кошти у Фонді соціального страхування є і Уряд готовий виплачувати їх родинам.

  Марина Лазебна також додала, що медикам, які отримали другу та третю групу інвалідності, також почали виплачувати кошти.