• In English
 • Міністр оборони України визначив основні пріоритети діяльності на 2019 рік
  Міністерство оборони України, опубліковано 31 січня 2019 року о 19:49

  Визначено п’ять основних пріоритетів діяльності Міністерства оборони на 2019 рік. Це системоутворюючі елементи оборонної реформи, на яких мають зосереджуватися зусилля всіх як у Збройних Силах, так і Міноборони та підпорядкованих структурах. На цьому сьогодні, 31 січня, наголосив Міністр оборони України Степан Полторак під час засідання Комітету реформ Міністерства оборони та Збройних Сил України.

  Перше – це ефективний оборонний менеджмент, що передбачає цілісну діяльність демократичного цивільного контролю та нової військової системи управління згідно з принципами НАТО.

  У цьому контексті Міністр оборони звернув увагу керівництва Генерального штабу на необхідність у 2019 році завершити формування нової системи управління.

  Другим пріоритетом Степан Полторак назвав оборонне планування на засадах спроможностей, яке поєднано з бюджетними процесами в державі на середньострокову перспективу.

  Третє, за його словами, – оборонні закупівлі. «За імпортом – за кордоном з новими повноваженнями Міністерства, і тут необхідно буде провести цілий комплекс роботи. І в Україні – на засадах нових правил з урахуванням норм відповідних європейських стандартів і протоколів», – підкреслив Степан Полторак.

  За словами керівника оборонного відомства, четвертим пріоритетом є оптимізована структура Збройних Сил з носіями конкретних оперативних спроможностей. «Це стосується ефективного використання людського потенціалу та матеріальних ресурсів шляхом удосконалення організаційної структури Збройних Сил України, раціонального співвідношення чисельності органів військового управління, бойових частин, частин забезпечення, установ та організацій», – зауважив він.

  П’ятим пріоритетним напрямом Степан Полторак назвав інтегровану систему цивільно-військових спроможностей нашої держави для захисту національних інтересів, яка передбачає комплексне використання політичних, дипломатичних та військових засобів.