• In English
 • Міністр оборони України у складі урядової делегації з робочим візитом відвідав Республіку Білорусь
  Міністерство оборони України, опубліковано 11 червня 2020 року о 20:11

  11 червня 2020 року, з метою проведення консультацій, відбувся одноденний робочий візит урядової української делегації до Республіки Білорусь.

  До складу делегації, яку очолював Віце-прем’єр-міністр України — Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков, також увійшли: голова Комітету Верховної Ради України з питань правової політики Андрій Костін, Міністр оборони України Андрій Таран, керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак, представники Міністерства закордонних справ України та інші офіційні особи.

  До порядку денного переговорів були включені такі питання, як розвиток двосторонніх контактів, поглиблення співпраці у сфері безпеки, міжрегіонального і транскордонного співробітництва.

  В рамках візиту відбулася зустріч української делегації з Віце-прем’єр-міністром Республіки Білорусь Юрієм Назаровим. Під час переговорів сторони обговорили питання щодо поглиблення двостороннього співробітництва.

  На початку зустрічі українська делегація наголосила на тому, що Білорусь для України — це більше ніж сусід чи партнер, спільних тем — безліч, від екології до питань безпеки. Уряд України запропонував оперативно підхопити усі процеси на двосторонньому рівні, щоб не було пауз. Крім того, було зазначено, що до складу делегації входить і Міністр оборони Андрій Таран. Багато питань мають комплексний характер, потребують координації дій усіх гілок влади. Саме тому в делегації не тільки урядовці, але й керівник одного з ключових парламентських комітетів Андрій Костін.

  Особливо наголошувалося на необхідності розвитку міжрегіонального співробітництва. Зокрема, зараз на порядку денному підготовка до третього Форуму регіонів України та Республіки Білорусь, який має відбутися восени у Гродно за участі президентів двох країн.

  В рамках візиту відбулася зустріч Міністра оборони України Андрія Тарана з Міністром оборони Республіки Білорусь генерал-майором Віктором Хреніним.

  Під час переговорів очільники оборонних відомств обмінялися думками з актуальних питань міжнародної безпеки та розвитку воєнно-політичної обстановки в регіоні, а також стану і перспектив двостороннього українсько-білоруського військового співробітництва.