• In English
 • Відбулася зустріч керівників оборонних відомств України та Словацької Республіки
  Міністерство оборони України, опубліковано 15 січня 2019 року о 15:24

  Сьогодні, 15 січня, у Києві відбулася зустріч Міністра оборони України Степана Полторака з Міністром закордонних та європейських справ Словацької Республіки Мирославом Лайчаком, який головуватиме в ОБСЄ в 2019 році.

  У заході також взяли участь Голова Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Ертурул Апакан, заступник Міністра оборони України, представники структурних підрозділів Міноборони та Генерального штабу ЗС України, представники Міністерства закордонних та європейських справ Словаччини, члени Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні.

  На початку зустрічі глава вітчизняного оборонного відомства привітав пана Мирослава Лайчака з прибуттям в Україну у статусі діючого Голови ОБСЄ та з початком головування Словацької Республіки в ОБСЄ в 2019 році.

  Міністр оборони України наголосив на твердій підтримці словацькою стороною суверенітету, територіальної цілісності та незалежності України.

  «Особливо хочу подякувати за визначення питання «розв’язання кризи в Україні та довкола неї» одним із ключових завдань для ОБСЄ у 2019 році», – наголосив Степан Полторак.

  Міністр оборони України обговорив з Мирославом Лайчаком успішне співробітництво між оборонними відомствами України та Словацької Республіки, зокрема в частині щодо налагодження воєнно-політичного діалогу, регіонального співробітництва, участі Словацької Республіки у трастових фондах НАТО на підтримку України з протимінної діяльності, а також медичної реабілітації військовослужбовців Збройних Сил України.

  Під час діалогу керівник військового відомства України ознайомив членів іноземної делегації з поточною ситуацією на сході України, підкресливши, що агресивна політика Російської Федерації є головним викликом європейській безпеці.

  «Російське керівництво нехтує нормами міжнародного права, намагається зруйнувати світовий порядок та відновити імперський статус Росії, – зазначив Міністр оборони. – І ключовим елементом такої політики є встановлення контролю над Україною».

  Також під час зустрічі Міністр оборони України поінформував іноземну делегацію про стратегічний огляд безпекового середовища та погляди української сторони на шляхи нейтралізації загроз європейській безпеці.