• In English
 • Міністр оборони України провів зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом Японії в Україні
  Міністерство оборони України, опубліковано 20 червня 2020 року о 10:47


  19 червня відбулася зустріч Міністра оборони України Андрія Тарана з Надзвичайним і Повноважним Послом Японії в Україні Такаші Кураі.

  Міністр оборони України поінформував Надзвичайного і Повноважного Посла Японії в Україні про воєнно-політичну ситуацію в Україні та навколо її кордонів, ситуацію в районі проведення операції Об’єднаних сил та заходи, що вживаються керівництвом Міністерства оборони України та командуванням Збройних Сил України з метою запобігання розповсюдженню пандемії COVID-19. Значну увагу Міністр приділив стану реалізації оборонної реформи, а також пріоритетним напрямам двостороннього співробітництва.

  Посол Японії запевнив у беззаперечній підтримці стратегічного курсу України на європейську та євроатлантичну інтеграцію та підтвердив принципову позицію своєї держави щодо засудження російської агресії на Сході України та невизнання незаконної анексії Криму.

  «Японія з самого початку набуття незалежності Україною у 1991 році підтримувала та буде підтримувати її суверенітет та територіальну цілісність», — заявив Такаші Кураі.

  Андрій Таран подякував Уряду Японії за принципову та незмінну позицію з політичної підтримки України, а також за надання суттєвої економічної та гуманітарної допомоги нашій країні. Міністр оборони наголосив на важливості подальшого розвитку воєнно-політичного діалогу між державами на високому рівні та поглибленні оборонного співробітництва між Україною та Японією. Особливий наголос був зроблений на необхідності інтенсифікації напрямів співробітництва в рамках Меморандуму між Міністерством оборони України та Міністерством оборони Японії щодо співробітництва та обмінів у сфері оборони, підписаного у 2018 році.

  Надзвичайний і Повноважний Посол Японії запевнив, що народ та Уряд Японії продовжуватимуть надавати підтримку Збройним Силам України, зокрема, шляхом надання матеріально-технічної допомоги: як високотехнологічного медичного обладнання для потреб військово-медичних закладів України, так і сучасних медичних препаратів для протидії коронавірусу та своєчасної і якісної підготовки до його можливої другої хвилі. Так, через представництво ООН в Україні до кінця 2020 року планується поставити чергову партію медичного устаткування до госпіталів в містах Харків, Львів та Ірпінь на суму 1,4 млн дол. США та забезпечити відповідну фахову підготовку медичного персоналу.

  «З поставкою заданого обладнання, допомога Збройним Силам України від Японії в медичний галузі може сягнути 4 млн дол. США. Це є суттєвим внеском у забезпечення обороноздатності України шляхом збереження життів та здоров’я українських військовослужбовців. Міністерство оборони надзвичайно цінує такий крок Уряду Японії», — зазначив Андрій Таран.

  Сторони домовилися продовжити розвивати взаємовигідне співробітництво.