• In English
 • Міністр оборони Словенії та заступник Міністра оборони України з питань європейської інтеграції відкрили «Меморіал пам’яті словенських воїнів 1914-1918»
  Міністерство оборони України, опубліковано 23 травня 2018 року о 17:48

  Сьогодні, 23 травня, у Львові на Личаківському кладовищі урочисто відкрили пам’ятний знак «Меморіал пам’яті словенських воїнів 1914-1918».

  На урочисту церемонію відкриття меморіалу прибули Міністр оборони Республіки Словенія Андрея Катіч, заступник Міністра оборони України з питань європейської інтеграції генерал-лейтенант Анатолій Петренко, голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка, начальник гарнізону генерал-лейтенант Павло Ткачук, міський голова Андрій Садовий, Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Словенія в Україні Наташа Прах та інші почесні гості.

  «Галичина для нас надзвичайно важлива як історична пам’ять нашого народу. Саме тут найбільша частина загиблих у Першій світовій війні словенців знайшли свій останній спочинок», – зазначила Міністр оборони Республіки Словенія Андрея Катіч.

  «Кожній сім’ї і кожному народові важливо знати, де поховані їхні предки. Ми ніколи не знайдемо всіх могил словенських воїнів, полеглих на східному фронті Першої світової війни. І пам’ятник, який ми сьогодні відкриваємо, дає можливість нам, словенцям, гідно їм поклонитися. Дякуємо вам за таку можливість. Слава усім полеглим за Батьківщину», – сказала вона.

  Також перед присутніми виступив заступник Міністра оборони України з питань євроінтеграції генерал-лейтенант Анатолій Петренко.

  «Перша світова війна, яка завершилася 100 років тому, забрала 15 мільйонів життів, охопила 4 імперії і більше 40 країн, розорила міста і села, наші родючі землі. Це була трагічна подія в історії людства. І сьогоднішній спільний захід відкриття Меморіалу полеглим словенським воїнам – це відображення нашої взаємної поваги, нашої мудрості, толерантності, а головне – солідарності щодо спільної історії словенського та українського народів», – сказав, звертаючись до присутніх, заступник Міністра оборони України з питань євроінтеграції генерал-лейтенант Анатолій Петренко.

  У ході урочистої церемонії до пам’ятника поклали вінки та квіти і вшанували загиблих хвилиною мовчання.

  Слід відзначити, що пам’ятний знак вагою близько 3 тонн був виготовлений словенськими майстрами з похорського граніту і доставлений в Україну. Благоустрій навколо меморіалу здійснили працівники історико-меморіального Музею-заповідника «Личаківський цвинтар» та військовослужбовці Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.