• In English
 • Міністр оборони наголосив на необхідності подальшого посилення міжнародного співробітництва і подякував партнерам України
  Міністерство оборони України, опубліковано 29 січня 2022 року о 08:23

  Міністр оборони України Олексій Резніков під час доповіді на «Годині запитань до Уряду» наголосив на необхідності подальшого посилення міжнародного співробітництва і подякував партнерам України

  «По-перше, хочу подякувати українському Парламенту за ухвалені рішення. Насамперед – щодо ратифікації кредитної угоди з Великобританією, кошти від якої підуть на розвиток Військово-Морських Сил України. Ратифікація угоди запустить практичну фазу її виконання. Міністерство оборони активно готується до цього. Зокрема, весь минулий тиждень в Одесі тривали перемовини з британською стороною. Ми узгоджували деталі 4-ох контрактів. Вони стосуються будівництва 2-ох військово-морських баз у Бердянську та Очакові, будівництва 8-ми сучасних ракетних катерів, придбання двох тральщиків та ракет. Реалізація цієї угоди дозволить за 2-3 роки суттєво підвищити спроможності українського флоту», - зазначив Міністр.

  Також він наголосив на необхідності подальшого посилення міжнародного співробітництва задля стримання агресії з боку РФ.

  «Наше завдання – сконцентруватися на підготовці спільної з міжнародними партнерами відповіді на ці виклики. І ми діяли. Щоб зменшити ризики, проводилася велика робота, як всередині України, так і за кордоном. На рівні лідерів країн діяв Президент України Володимир Зеленський. Активно працював Офіс Президента. Прем’єр-міністр Денис Анатолійович Шмигаль діяв на рівні своїх візаві в Урядах інших країн. Робили усе можливе і неможливе наші дипломати на чолі з Дмитром Кулебою. Міністерство оборони діяло на своїй ділянці. Невелику частину результатів цієї спільної роботи усі могли бачити. Ми вже отримуємо те (військово-технічну допомогу від країн-партнерів), про що раніше тільки мріяли. Буде продовження. Користуючись нагодою, я хочу подякувати Сполученим Штатам Америки, Великій Британії, Канаді, Швеції, Данії, Литві, Латвії, Естонії, Чехії, Нідерландам, Іспанії. Нашим польським і турецьким друзям, керівництву ЄС, нашим японським партнерам, Прем’єр-міністру Хорватії Андрію Пленковичу особисто. За конкретні дії і чітку позицію. А також усім, кого я не згадав», - наголосив Міністр оборони.