• In English
 • Міністр культури зустрівся з представниками української громади міста Равенни
  Міністерство культури України, опубліковано 03 липня 2018 року о 16:54

  Під час робочої поїздки в Італійську Республіку до міста Равенни Міністр культури України Євген Нищук зустрівся з місцевою українською громадою, яка нараховує 900 жителів міста.

  Своє спілкування Міністр культури України розпочав розповіддю про масштабний італійсько-український проект «Шляхи дружби. Равенна-Київ», який розпочався грандіозним концертом у Києві на Софійській площі і наразі має своє продовження у місті Равенна.

  Євген Нищук зазначив, що мав зустріч з префектом Равенни Франческо Руссо і наголосив на важливості дотримання прав української громади в частині збереження та розвитку її культурної самобутності.

  За словами активістів громади, українськими мешканцями міста багато робиться для створення необхідного середовища, у тому числі діють культурні об’єднання, які проводять майстер-класи для дітей, щоб зберігати і передавати українські традиції юним мешканцям громади. Завдяки цьому діти занурюються в атмосферу та культурні традиції своєї батьківщини, залучаються до культури рідного краю. Переважна більшість дітей вільно володіють українською мовою, оскільки спілкуються нею в рідному колі, однак проблемою залишається фахові знання з мови, літератури, історії та українознавства.

  Представники місцевої української громади порушили питання створення у цьому контексті спеціального класу.

  Євген Нищук запевнив учасників зустрічі, що порушить згадане питання як і перед місцевою владою Равенни, так і безпосередньо на рівні членів Уряду України.