• In English
 • Міністр Кабінету Міністрів України Олег Немчінов зустрівся із Головою Програми SIGMA Грегором Вірантом
  Служба Міністра Кабінету Міністрів України, опубліковано 23 вересня 2021 року о 16:10

  23 вересня Міністр Кабінету Міністрів України Олег Немчінов зустрівся із представниками делегації Програми SIGMA. У зустрічі взяли участь Грегор Вірант - Голова Програми, та його радники: Мартінс Крієвінс, Лех Марцінковскі та Фердінанд Пот.

  "Разом із європейськими колегами мав честь обговорити, що важливим кроком вперед стало прийняття нової Стратегії реформування державного управління до 2025 року. Також проговорили важливість реформи оплати праці державних службовців, реформування структури міністерств та запровадження інформаційної системи управління людськими ресурсами в державних органах (HRMIS)", - розповів Олег Немчінов.

  Окрім цього, були підняті питання базової оцінки системи державного управління України, проведеної у 2018 році за принципами SIGMA, що стало добрим підґрунтям для оновлення діючої Стратегії реформування державного управління та дозволило чіткіше сфокусувати процеси реформи.

  Зазначимо, що Програма SIGMA (Support for Improvement in Governance and Management/Програма підтримки вдосконалення врядування та менеджменту) – є одним із найпрестижніших аналітичних центрів Європейського Союзу, який було започатковано у 1992 році за ініціативи Організації економічного співробітництва та розвитку та Європейського Союзу.

  Ця Програма допомагає країнам планувати та здійснювати свої пріоритетні реформи через проекти двосторонньої технічної допомоги, регіональні заходи та горизонтальні ініціативи задля підтримки Європейської Комісії, спрямованої на реформування державного управління, у тому числі управління державними фінансами.

  У 2018 році за ініціативою Уряду України було проведено базову оцінку системи державного управління України з використанням принципів SIGMA. Система оцінки включає 9 ключових вимог до якості державного управління, 37 показників і більш ніж 200 індикаторів. Для України експерти SIGMA використали критерії, які застосовуються щодо держав-кандидатів на вступ до ЄС та потенційних держав-кандидатів.

  Міністр Кабінету Міністрів України Олег Немчінов зустрівся із Головою Програми SIGMA Грегором Вірантом