• In English
 • Міністр фінансів України зустрівся з Президентом Європейського банку реконструкції та розвитку
  Міністерство фінансів України, опубліковано 25 березня 2022 року о 13:55

  Міністр фінансів України Сергій Марченко провів онлайн-зустріч із Президентом Європейського банку реконструкції та розвитку Оділь Рено-Бассо.

  Сторони обговорили реалізацію Пакету допомоги від ЄБРР, спільні проекти з підтримки ліквідності державних підприємств України та потенційні напрями кредитування Банку.

  В рамках Пакету допомоги у відповідь на війну в Україні ЄБРР оголосив про виділення 2 млрд євро на підтримку стійкості України та допомогу постраждалим країнам. Планується, що кошти будуть спрямовані на надання кредитних канікул та реструктуризацію, підтримку ліквідності, торговельне фінансування, в тому числі – імпорту палива та підтримку урядових реформ.

  «Я вдячний ЄБРР за підтримку у складний для нас період військового часу, а також усім міжнародним партнерам, які сприяють економічній стабільності України. З 24 лютого 2022 року ми вже отримали безпрецедентну допомогу, близько 1.5 млрд євро та 1.6 млрд доларів США кредитів та грантів від міжнародних фінансових організацій, ЄС та урядів іноземних держав», – зазначив Сергій Марченко.

  Також Міністр фінансів подякував особисто Оділь Рено-Бассо за підтримку на санкційному фронті. До 1 квітня в ЄБРР триває голосування щодо призупинення доступу Росії та Білорусі до ресурсів Банку, про що попередньо Сергій Марченко звертався до своїх колег з країн-членів ЄБРР.

  Сторони обговорили можливість реструктуризації діючих спільних з ЄБРР проектів Укрзалізниці та Укренерго і спрямування цих кредитів на екстрену підтримку ліквідності.

  На сьогодні одним із пріоритетів для фінансування в Україні є аграрний сектор для підтримки проведення цьогорічної посівної. Міністр фінансів запропонував ЄБРР розглянути можливість надання кредитних ліній для аграріїв.

  Водночас, у зв’язку з існуючим попитом з боку аграрної, фармацевтичної та інших промисловостей, Сергій Марченко звернувся до ЄБРР з проханням збільшити ліміт для українських банків за Програмою торговельного фінансування.

  Сторони домовились продовжити обговорення подальших напрямків використання кредитної підтримки ЄБРР.