• In English
 • Міністр фінансів України Сергій Марченко провів зустріч з представниками ЄБРР
  Міністерство фінансів України, опубліковано 09 вересня 2021 року о 15:58

  Сьогодні, 9 вересня, Міністр фінансів України Сергій Марченко провів зустріч з Керуючим директором ЄБРР з фінансових інституцій Френсісом Маліжем та Директором ЄБРР в країнах Східної Європи та Кавказу Маттео Патроне.

  Також у зустрічі взяв участь заступник Міністра фінансів України з питань європейської інтеграції Юрій Драганчук.

  Основними темами для обговорення були реформування державних банків України, реструктуризація Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, результати роботи поточних проектів та плани на подальшу співпрацю.

  “На даний момент Уряд України вже затвердив основні напрями діяльності “Укрексімбанку”, “Ощадбанку”, “ПриватБанку” та схвалив стратегії розвитку “Укрексімбанку” і “ПриватБанку”. Стратегія розвитку “Ощадбанку” знаходиться в Секретаріаті Кабінету Міністрів України і найближчим часом буде розглянута на засіданні Уряду”, – зазначив Сергій Марченко.

  У рамках зустрічі обговорили умови майбутньої співпраці та надання ЄБРР довгострокового фінансування у формі субординованого кредиту з можливістю конвертації в акції АТ “Ощадбанк”. Основними умовами ЄБРР, які передують надання позики, є:

  • погодження з боку Кабінету Міністрів України стратегії розвитку Ощадбанку на 2021-2025 роки;
  • розробка та погодження з Міністерством фінансів України плану приватизації та стратегії виходу держави з капіталу Ощадбанку;
  • оновлення, спільно з ЄБРР, програми трансформації Ощадбанку.

  За словами Френсіса Маліжа, фінансування “Ощадбанку” є одним із стратегічних проектів Європейського банку реконструкції та розвитку у Східній Європі. ЄБРР готовий за необхідності залучатися в процес та консультувати Українську Сторону для пришвидшення досягнення результатів.