• In English
 • Міністр фінансів України Сергій Марченко провів зустріч із заступником Міністра фінансів США Воллі Адеємо
  Міністерство фінансів України, опубліковано 08 липня 2021 року о 12:25

  В рамках робочого візиту в США Міністр фінансів України Сергій Марченко зустрівся із заступником Міністра фінансів США Воллі Адеємо. Зустріч відбувалась у Вашингтоні, в Міністерстві фінансів США (United States Department of the Treasury).

  Були обговорені питання реформ в Україні, співпраці з міжнародними фінансовими організаціями, зміни до Податкового кодексу України, можливість надання довгострокового державного фінансування від США та необхідність пришвидшення вступу України до НАТО.

  Сторони почали спілкування з обговорення поточного стану української економіки.

  «Наразі в Україні досить сприятлива економічна ситуація. Минулого року та за перше півріччя 2021 року нам вдалось досягнути перевиконання доходів держбюджету. Ситуація з COVID-19 є стабільною, постійно пришвидшуються темпи вакцинації населення, і це є позитивним фактором для подальшого відновлення та зростання економіки», - розповів партнерам зі США Сергій Марченко.

  «Я радий вітати вас в Вашингтоні, пане Міністр. Ми уважно слідкуємо за Україною, яка є важливим партнером для Адміністрації Байдена та очікуємо на зустріч з Президентом України Володимиром Зеленським», - запевнив Воллі Адеємо.

  Заступник Міністра фінансів США запевнив українську делегацію в підтримці США територіальної цілісності України. Він підкреслив, що США і надалі будуть надійним партнером України в провадженні реформ. Це дозволить залучати більше інвестицій, а економіці України залишатись конкурентною та стійкою.

  Обговорюючи зміни до податкового законодавства, Воллі Адеємо зазначив, що в США також є складнощі з впровадження змін з упередження ухилення від сплати податків, подібних до тих, що зараз приймаються в Україні.

  Участь у зустрічі в складі української делегації також взяли Урядовий уповноважений з питань управління державним боргом Юрій Буца та заступник Міністра фінансів України з питань європейської інтеграції Юрій Драганчук.